pil şarj

Telefon bataryası 1600 mah. Genellikle 1 ah şarj cihazı ile şarj ediyorum. En fazla kaç mah'lık cihaz ile şarj edersem batarya zarar görmez? Örneğin 2.1 ah fazla mi olur?

o önemli değil eğer çok dandik çin malı bir bataryan ve telefonun yoksa. voltaj aynı olsun yeter. amper istersen 3252151254 olsun fark etmez. o adaptörün verebileceği maksimum akımdır, devamlı verdiği akım değil. mesela adaptör 5 amper verebilir, sen 1,2 amper çeken bir şey takarsın kablodan 5 değil 1,2 amper geçer.

  • zazazaraeta  (20.12.13 22:13:12)
amperi çeken telefonun, şarj cihazında yazan ondan en fazla ne kadar çekilebileceği. telefona giden akımı arttırmak için voltajı arttırmak lazım ama bu da büyük ihtimalle devreleri hemen yakar.

  • yakuza123  (20.12.13 22:17:54)
ben androidi ipad şarj cihazıyla şarj ediyorum . daha çabuk doluyor. telefonun ki 0,7 amper ipad inki 2.1 amper. sanırım sen de ipad inkini kullanmak istiyorsun. fazla olmaz çabuk dolar. 2 senedir kullanmaktayım s3 ü herhangi bir zararı falan olmadı. pil normal kullanımda sabahtan akşama gidiyor. film falan gps yok.

  • illegalstar  (20.12.13 22:21:05)
öneride bulunmayı unutmuşum, kaç volt ise aynı voltta 2 ah ideal olur.

  • zazazaraeta  (20.12.13 22:21:07)
O zaman hızlı hızlı şarj edelim sorun olmaz da anlaştık hep beraber
Gelsin 40 dk de şarjlar

  • dieselsingle2  (20.12.13 22:22:41)