Sokaktaki İnsan Son Olaylar Hakkında NE Düşünüyor?

Selam,
Yurtdışında olmam nedeniyle olayları sadece internetten takip edebiliyorum. Sizin değil ama çevrenizdekilerin, belki olası AKP seçmeninin ya da eski tabirle "Sokaktaki İnsanın" bu olaylara bakışı nasıl, neyin ne kadar farkındalar?

Teşekkürler..

erdoğan'ı yedirmeyiz diyorlar.

  • rhollor  (19.12.13 05:11:44)
erdoğan'ı yedirmeyiz diyorlar.

  • yilki ati  (19.12.13 06:07:46)
haberleri yok ki

  • baldur  (19.12.13 07:04:53)
adamlar yiyor ama çalışıyor.

  • MouseP  (19.12.13 07:16:45)
Geçen bir iş toplantısında konuşuluyordu. Katılımcılardan biri akp belediye başkan aday adayı ve diğer arkadaşlar da aynı zihniyette. Cemaate cephe alınmış, ne olursa olsun Erdoğan destekleniyor. Gözlerini karartmışlar anlayacağın.

Eklemek istedim; İlk kez secdeye başı değen bir başbakanımız var kolayına yedirmeyiz de diyorlardı.
  • japon askeri  (19.12.13 07:25:06 ~ 12:47:50)
allahu ekber wohoo diyolla. yav adamlar müslüman mı? müslüman. siz daha neyin derdindesiniz? bak sana tayyip'in kendi ağzından bi anektod aktarayım. youtube'de ararsan belki bulablilirsin. tayyip'in 90larda yaptığı bi konuşmadan.

Tayyip bi gün dedesine sormuş, dede biz rum muyuz türk müyüz. dedesi demiş oğlum ölüp te öbür tarafa gittiğinde sana rum muydun türk müydün diye sormayacaklar. müslüman mıydın değil miydin diye soracaklar.

yani şimdi bu zihniyeti biraz yorumlarsak şu çıkıyor, ölüp te öbür tarafa gittiğinde sana hırsız mıydın değil miydin, sübyancı mıydın değil miydin, katil miydin değil miydin diye sormayacaklar. ne diye soracaklar? müslüman mıydın değil miydin!

müslüman olmak ta gayet kolay. oruç namaz şu bu. yani diyeceğim, adamlar çalmış ama namazını da kılmış. yani bi sıkıntı yok.
  • tomofilli hasan  (19.12.13 07:41:52 ~ 08:02:43)
erdogan'i yedirmeyiz, adamlar calmis ama calisiyor diyolar.

  • nathanieltroy  (19.12.13 07:46:11)
bir duyuru vardı dün sanırım... birazdan bulursam yapıştırırım linki.
sorunuza cevap bir "sokaktaki insan" tablosu vardı orada dahi.

yanisi: farkındalık zor zanaat. fanaticism rules.

ekleme: buyrunuz link (git: 706353)
  • neyleyim  (19.12.13 07:46:12 ~ 07:49:00)
bizim bakkal ne akp ye ne cemaate toz kondurmuyor, mossadın operasyonu diyor yahu adam.

  • yakuza123  (19.12.13 08:26:15)
Ana akım medya halen daha olayları yanlı, eksik veya kirli aktarıyor. Bizim takip ettiğimiz haber kaynakları sokaktaki insana ulaşmadığı müddetçe olay erdoğan'ı yedirmeyiz boyutunda kalacak.

  • goddar  (19.12.13 08:30:54)
@yakuza123 sizin bakkal yeni akit gazetesi yazarı olabilir.

  • goddar  (19.12.13 08:31:33)
Ben şu şekil çalarım, bu bakan şu şekil çalar şu şekil çalar. Herkesin hayatına kimse karışamaz özgürlüğü bidir.

  • eyyor  (19.12.13 10:34:13)