[]

Buyuk Turk Sirketlerde Ingilizce

selam,
cok buyuk turk sirketler (koc, sabanci vs..) ingilizce hazirladiklari raporlari, internet sitelerini falan gramatik hata olmasin, dil akici olsun diye sirf bu isle ugrasan profesyonel ingilizlere falan mi yaptiriyorlar yoksa dile iyi hakim turklere mi? nedir bu isin oluru? 
mantiken, o kadar buyuk sirket olsam, internet sitemi bir amerikan sirketine yaptirirdim. metni yazacak kisinin, kalemi kuvvetli bir amerikali olmasini sart kosardim. (amerikan sirketi, tutup da Hintli bi bilgisayarciyi getirmesin diye).

"cok iy ingilizce bilen" Turk elemanima hazirlattigim raporu da, Amerikali elemanima okutturur ve makyaj yaptirirdim.

ama bu makyaj oyle belali bisiy ki, "bu ne la? bunu biz oturup bastan yazalim hocam" da dedirtebilir amarigaliya...
  • compadrito  (14.12.13 13:57:29) 
genelde türklere tabi. niye ezdiniz ki türkleri bu kadar? bu ülkede çoğu amerikalıdan daha iyi ingilizce bilen ve yazan bir sürü insan var.


  • yakuza123  (14.12.13 14:37:47) 
arçelik'in pek çok yazısını ben yazıyorum mesela :) web-sitesi hazırlama/yerelleştirme gibi bir iş kolu bilenem var.
freelance olarak içerik hazırlayan, yazan, redakte eden bi dolu türk var, dili çok iyi olan bi dünya eğitimli insanımız var. illa native amerikan olacak diye bişi yok. artı o native'ler genelde deli para istiyor.
yalnız raporları sözleşmeleri filan hukukçu/mali müşavir neyin inceliyor tabi ki o ayrı bir mevzu.
  • niye ama  (14.12.13 17:09:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.