yeni araç ıslatma olayı

şimdi ben yeni araba aldım, arkadaşlar ıslatalım dediler. bu deyimi de sevmiyorum ama böyle dediler. neyse konu o değil.

benim mi bir şeyler ısmarlamam gerekiyor, onların mı? ya da böyle bir gereklilik yok mu?

akşam yemeği ya da güzel bir yerde tatlı, şarap gibi bir şey yapabiliriz. ben onları araçla toplayıp götürüp getirme işlemini yapsam yeter mi, yoksa ısmarlamalı mıyım? yoksa onlar mı yapmalı?

teşekkürler.

kendi arabanla gotur, cikisda da birakmani bekleyebilirler. guzergah cok daginik degilse birakman da jest olur. ucuz bir yere gotur illa bir seyler yedirip icirmen gerekiyorsa. en azindan kahve icebileceginiz bir yer olabilir.

bu yetmez derlerse hepsini nufusuna al. oha!
  • exlibris  (10.12.13 18:58:26)
Aşırı pahalı değilse ısmarla gitsin. Genelde böyle oluyor.
Ama kazık bir yerse, alman usulü iyidir.

  • otshe  (10.12.13 18:58:39)
bence aracla hep beraber gidip icki icmelisiniz. ama birisi icmesin ki arabayi kullansin donuste.

  • yilki ati  (10.12.13 18:59:08)
bir mekana götürüp herşeyi karşılayacaksın abicim. bu işin adabı budur. yapmak yapmamak sana kalmış bir şey. bana kalırsa millete yedireceğine bir fakir sevindir derim. arabanın sadakası olmuş olur. hatta ıslatsan da bunu yine de yap. arabanın değerine göre de miktar yükselir tabi.

  • fayfim  (10.12.13 18:59:08)
ısmarla gitsin.

  • vadidekikaktus  (10.12.13 19:40:36)
Ismarla

  • kalpsiz mikrop  (10.12.13 21:31:15)