16 Yaşında Ehliyet

Amerika'da 16 yaşında ehliyet almış birisi burada araba sürebilir mi?

hayır

  • veilofsin  (10.12.13 12:16:39)
sürer.

  • ganyotçu  (10.12.13 12:18:37)
biraz zor. türkiye çok farklı. kaza yapabilir.

  • innerbliss  (10.12.13 12:24:23)
süremez.
aynı şekilde sen 20 yaşında olsan amerika'ya gitsen sana içki satmazlar.

  • bira sisesi kapagi  (10.12.13 12:25:44)
ehliyeti varsa sürer,yaşa takılmanın bi manası yok he birde uluslararası sürücü belgesi aldıysa kimse ses edemez.

  • ganyotçu  (10.12.13 12:43:16)
Aynı mantıkla Hollanda da uyuşturucu alıp satan ve kullanan da aynı seyleri Turkiye de de yapsin.cok eleştiriyoruz ama sonuçta burası Muz cumhuriyeti Degil

  • gokhanbulut  (10.12.13 12:50:08)
nasıl tc ehliyetin avrupa ülkelerinde/abd'de "direkt" geçerli olmuyor (belli bir sürenin sonunda) oradan alınanlar da denklik sağlanmadıysa burada geçerli olmuyor.. araç kullanabilsen de teorik olarak yasak.

  • jimjim  (10.12.13 12:50:29)
abd 16 yaşında "yanında yetişkin olması şartı ile ehliyeti" veriyorlar. bildiğim kadarı ile. o da burada geçerli değil.

  • ben smyrna  (10.12.13 12:54:02)
burda insanların bilmedikleri konularda ahkam kesmesi beni çok eğlendiriyor.

soru soranın işinede yarıyor aslında daha fazla açıklama yapma gereksinimi duyuyorum sanki görevimmiş gibi.

burasının muz cumhuriyetetinin olup olmamasıyla ilgili bi konu değil bu her olayı siyasete bağlamayın.

türkiyeye turist olarak gelmiş bi insanın ki bu kısıtlı bi süre için burda olduğuna delalettir.ehliyetini kullanmasında bir beis yok aracı kullanabilirler.burda iş yapıcak ise uzun süre kalıcak ise o kişi ehliyetini değiştirme yoluna gitmeli.

daha ayrıntılı bilgi için motorlu taşıtlarla ilgili yönetmeliği okuyunuz.

ayrıca uluslarası sürücü belgesine sahip bi kişiyse bu çatır çatır sürer dediğim gibi.
  • ganyotçu  (10.12.13 13:01:24 ~ 13:05:59)
bulunduğum yerde bu şekilde ehliyet almış bir Türkiye vatandaşının arabasını trafik polisi bağlamış. o yüzden merak edip sordum.

  • nop  (10.12.13 13:24:32)
çok bilen arkadaşlar açıp yönetmeliği okusun yaşla ilgili bir madde olmadığını görecekler.

iş polisin insiyatifine kalmış gibi bir durum var. fakat 17 yaşındaki bir ingiliz vatandaşı ehliyeti ile avrupa'da araç süremiyorsa 16 yaşındaki amerikalının burada araba sürebileceğine inanmak biraz komik oluyor.
  • bira sisesi kapagi  (10.12.13 15:17:02)