bankalara işe girme mevzuu

4 yıllık iktisat veya işletme mezunu (tam emin değilim) bir yakınımız bankalara işe girmek istiyor ama hangi bankalara ne şekilde girebileceği konusunda pek bir fikri yok. bu konuda bilirkişi olan yada bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim

kamu bankalarına girmek için kpss'ye girmeli.

özel bankaların sitelerine girip kariyer sayfalarından iş olanaklarına ulaşabilir.

garanti'nin örneğin kariyer sayfası var. buradan uzmanlık, müfettişlik vs sınavlara ve mülakatlara girebiliyorsun.

kişisel tavsiyem özel bankalar en son tercih edilmesi gereken yerlerdir, tavsiye etmiyorum asla.
  • [silinmiş]  (03.12.13 10:30:12)
bankalar sınav açıyorlar, eğer kriterlerine uyuyorsa o sınavlara girme hakkında sahip. Kriter genelde lisans diploması ve Kpss'den yeterli puan almak. Ama bazı özel bankalar kpss istemiyor. Kamu bankaları özellere göre daha rahat tabii. Hangi pozisyonda işe girmek istiyorsa zorluğu ona göre değişir. Örneğin gişe görevlisi olmak istiyorsa nisbeten daha kolay, ama uzman yardımcılığı, denetçilik gibi daha yüksek kadrolar düşünüyorsa sıkı çalışmalı ve maalesef her yerde olduğu gibi bunda da torpil şart.

  • elikası  (03.12.13 10:30:45)
kariyer.net'e ilan verir özel bankalar. ilanlardan başvuru yapabilir. ingilizcesi varsa, bitirdiği okul da taşrada değilse iyi pozisyonlara başvurabilir, değilse gişe mişe başlayacak bir yerden.

  • nereye bu gidis  (03.12.13 10:50:57)
facebookta ''ziraat bankası sınavlarına hazırlık gibi bir grup var, orada ilanları paylaşıyorlar hemen, oraya katıl, görürsün sürekli.
ziraat dedim ama tüm banka sınavlarını paylaşıyorlar yani.

  • fekat  (03.12.13 10:54:44 ~ 11:35:19)
halkbank ziraat bankası ve vakıfbank kpss istemiyor. bunlar kendi sınavlarını yapıyorlar. halkbank ve ziraat bankasının sınavlarını anadolu üniversitesi yapıyor ama vakıftan emin değilim. iller bankası exim bank ve kalkınma bankası ise kpss ile alıyor. özel bankalar da yine sınav açıyorlar tecrübesiz eleman alımı için. bunları kariyer sitelerinden ya da bankaların kendi sitelerinde ya da forumlardan takip edebilir.

  • hadibabageneyap  (03.12.13 11:04:14)
ve özel bankaların kpss ile alakası yok.

  • hadibabageneyap  (03.12.13 11:24:39)