2000 TL ye Amsterdama gidiş yeterli mi ?

Merhabalar;
2bin tl bütçem var amsterdamda 7 gün falan geçirmek istiyorum otel ve yol için yeterlimidir? ayrıca interrail mi uçakmı daha iyi ve hesaplı olur ? ikisi hakkındada bir bilgim yok aydınlatırsanız sevinirim.

amsterdam pahalı bir yer ancak yeter oteller çok pahalı.
2000 tl 750 euro yapıyor. Ancak ucu ucuna yeter.

  • basond  (29.11.13 11:53:54)
kalacak yeri couchsurfing ile ayarlarsan yeter o para. uygun fiyata temiz hostel bulamk sıkıntılı olabilir amsterdamda. gidiş konusunda da madem 7 günün varmış, interrail pek pratik değil bence. yolda çok fazla zaman geçer. uçakla git, daha az işkence, daha az zaman. ve trende yolda yemek için falan harcayacağın parayı da hesap et.

  • letheavendangered  (29.11.13 11:58:57)
kruvasan denen nane 3 euro. sen hesapla.

  • anonymice  (29.11.13 12:08:25)
hostelde kalırsan rahat yeter. uçakla da gidersin.

  • christopher nolan  (29.11.13 12:12:14)
interrail olayina hic girme 7 gun için.
2000TL rahat yeter 7 günlük Amsterdam olayi için.

ama kesinlikle önceden erken rez yaptır, haftasonlari vs 100euro civarina cikiyor hostel fiyatlari. diğerleri de dolu oluyor.
  • archely  (29.11.13 12:28:13)
couchsurfing olayına sıcak bakmıyorum uçakla hesap ettim thyden 700 tlye gidiş geliş mümkün amsterdamda bir kaç müze şehir turu birazcık dumanlı hava sahası ve eve dönüş fazlası olmayacak peki ben bir arkadaşımı daha kafalasam aynı odada kalsakmı daha ucuza olur yoksa ayrı odalarda mı ucuz olur

  • Kozmik_Rakun  (29.11.13 12:53:09)
amsterdam'da uçak ve kalma yeri hariç günlük 100 euro bir kişiye anca yeter(alışveriş işine fazla bulaşmamak kaydıyla.)

*hostel için flying pig'e bakmanı öneririm.günlük 20-25 euro'ya yatak bulabilirsin. (oda değil yatak.)

*yalnız günlük 100 euro ile gidersen gözün çok şeyde kalacak haberin olsun ;)
  • mevlana gel dedi gitmedim  (29.11.13 13:02:39)
uçak arama için momondo ve skyscanner kullan. kampanyalı tarihlerde uyguna uçarsın.

  • christopher nolan  (29.11.13 13:15:03)
Bi cigara 4 €. Kek mantar felan desen kafadan 10-15 €. Yedi gün icin sen hesap et. Leidsplein civarinda kalırsan rahat edersin. Gece hayati burada akıyor. Aarada bir Dam'a ya da red lighta akarsin yuruyerek de gidilebilir. Yemek isinde ise en ucuz burger king takilsan ortalama bi öğün 7 euro. Tüm bunları hesap et. Gideceğin zaman bana ulaş ayrıntı vereyim

  • gradienti  (29.11.13 13:15:31)
ek bilgi: müze falan demişsin de, van gogh müzesine giriş 24 euro'ydu geçen yaz. toplu taşıma kullanırsan o da pahalı. aklında bulunsun. yemek olarak da surinam fast foodçuları var, bamiblok diye şeyler satıyorlar 1,25 euroya. oralara takılsan da rahat edersin.

  • letheavendangered  (29.11.13 15:13:18)
toplu taşıma çok pahalı amsterdamda 2 günlük bir haftalık kartlar var kesinlikle onlardan alın.

  • basond  (29.11.13 23:09:19)
cevaplarınız için çok teşekkür ederim dediklerinizi araştırdım uçak bileti falan gerçekten ucuza geliyormuş momondo ile
@gradienti gideceğime yakın kısmet olursa mesaj atarım teşekkür ederim :)

  • Kozmik_Rakun  (29.11.13 23:53:58)