bazı iller hakkında bilgiye ihtiyacım var

kpss tercihlerimde yazmayı düşündüğüm bazı iller var. bunlar hakkında daha çok maddi olarak değil de sosyal açıdan ve canlılık olarak nasıl oldukları hakkında bilgiye ihtiyacım var.

- adana
- bolu
- antep
- maraş
- kayseri
- yozgat
- zonguldak

Adana en iyisi. Sonra Antep ve Kayseri gelir. Bolu'ya hiç gitmedim gerçi.

  • armagan  (24.11.13 13:52:29)
kendimce siraliyim

adana
kayseri (ne kadar cevre illerin buyuk versiyonu olsada yinede buyuk sehir)
bolu (konum itibariyle)
  • oharro  (24.11.13 13:54:21)
zonguldak emekli kenti. üniversitenin gelişmesiyle birlikte çok sayıda öğrenci şehre gelmeye başladı. merkez kordon boyu ve kafeler ile sınırlı. kozlu'da üniversitenin hemen karşısında büyük sayılabilecek bir alışveriş merkezi bulunuyor. insanlar genelde tatil günlerini burada geçiriyorlar. sosyallik konusuna gelince arabanız varsa hafta sonu karadeniz ereğli ilginizi çekebilir. kısaca gezilecek, dolaşılacak pek fazla mekan yok. ama doğası, insanları iyidir, çoğunluk demokrattır. şehrin hemen hemen her yeri deniz görür. devlet daireleri gene çok kolay ulaşılabilecek yerlerdedir. tercihiniz zonguldak olabilir. sebebine gelince küçük şehir ve her şeye kolay ulaşılabiliyor. umarım her şey istediğiniz gibi olur...

  • synche  (24.11.13 14:06:25 ~ 14:12:49)
teşekkür ederim yorumlar için. en azından şu an az çok bir fikir var kafamda.

  • Kaczynski  (24.11.13 14:15:49)
bilecik veya çevresi yaz eskişehire akarsın.

  • bass solo take one  (24.11.13 14:53:00)
Adana iyidir. Yazın 2 ay feci sıcaktır ama damak tadınız burada zirveye çıkar.
Bolu konum olarak İstanbul ve Ankara'ya yakın olduğu için iyidir ama genel olarak öyle ahım şahım bir şeyi yok. Yılın 8 ayı soğuktur.
Antep fena değil, çok iyi de değil.
Maraş tercih etmemeye çalışın.
Kayseri üçüncü tercihiniz olabilir.
Yozgat tercih etmeyin bence.
Zonguldak, sosyal hayat açısından çok başarılı değil, doğa sever biriyseniz, çevresi tam bir doğa cenneti.
  • bugraa  (24.11.13 23:30:21)