bağlama çalmak istiyorum

Birkaç haftadır çok istiyorum çalmayı. Önce bir alıp kendi halimde tıngırdatmaya çalışayım, sonra ders falan alırım. Ama şu bağlamayı birkaç gün içinde almazsam bir daha ömür boyu bir müzik aleti öğrenmek istemem gibi geliyor. O yüzden şu bağlamaya başlayıp bir müzik aleti öğrenmiş olmak istiyorum.

Bağlama almak istememin sebebi sevdiğim türküleri kendim çalmak istemem, kendi çaldığım müzikle efkarlanmak, düşüncelere dalmak istemem.

Bana ne önerirsiniz? Çok cahilim. Var mıdır bu bağlamanın çeşitleri? Giriş seviyesindeki bağlamalar çok mu dandik oluyor? Bazı müzik aletleri (klarnet, belki klarinet gibi) düşük seviyede olanların çıkardığı ses kötü olabiliyormuş. Ben güzel, kaliteli, birkaç yıl çalabileceğim bir bağlama düşünüyorum.

Bu duyuruyu açmak benim için önemli bir adım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

sözlükte moonboomer nick'li bir arkadaş var, kendisi bu konularda çokça bilgilidir. yeşillendirebilirsiniz, bana çokça tavsiye vermişliği vardır zamanında =)

  • paradoxical  (23.11.13 23:18:54)
bağlamanın çok çeşiti var evet.

ne tarz müzik dinlediğine ve ne tarz müzik çalmak istediğine göre değişir.
  • kosun lan mevzu var  (24.11.13 00:10:10)
yanında bu işten biraz anlayan destekçi biri yoksa kendi kendine hiç deneme derim, yoksa soğursun yazık olur hayallerine.. ben bir halk eğitim merkezinde başlamıştım, temeli aldıktan sonra karıştıra karıştıra kendim öğrendim. hazır ilham gelmişken hemen böyle bir aksiyon al bence. kurs olur eğitim merkezi olur, onlar sana bağlama konusunda da yardımcı olacaklardır.

  • va  (24.11.13 09:01:32)