hadım?

hani osmanlıda ağaları falan hadım ediyolarmış ya, tam olarak neyi kesiyolar :P komplesini mi yani aayy
yoksa sadece bonibonları mı kesiyolar? onları kesince kalkmıyo mu acaba? komple keserlerse adam nerden işicek hem.

Toşbikleri alıyorlar. Geriye sadece calippo kalıyor. O da işemeye yarıyor zaten.

  • Sskywalkeremre  (20.11.13 15:30:44)
Ama düşününce kalkmasının toşbiklerle alakalı olması çok mantıksız ya

  • Sskywalkeremre  (20.11.13 15:31:25)
büllükleri kesiyolar.kalkıp kalkmaması dert değil o kadar,hatun kişinin gebe kalmaması asıl işin altında yatan.

  • ganyotçu  (20.11.13 15:32:32 ~ 15:33:34)
hahah susam sokağında anlatır gibi anlatmış herkes anasını satayım, bu ne ya? :)

ek bilgi olarak ben de aynı şekilde ilerliyim: komple kesseler bile bahçe hortumunu kısaltıyolar sadece, bahçenin içinde kalan kısmından çıkar sular.

(olmadı benimki :\ )
  • loveinaflipbook  (20.11.13 15:35:13)
bonibon, toşbik, calippo, büllük.

çok garip bir duyuru olmuş yahu bu.

amaç gebe bırakmamak diye biliyorum, ama tabi pompanın da önüne geçiliyodur. kalkıyor mu kalkmıyor mu bilemiyorum.
  • repentance  (20.11.13 15:37:32)
takım komple gidiyor benim bildiğim.

  • battal gemalmaz  (20.11.13 15:40:45)
ayrı ayrı yöntemler var diye biliyorum.

penisin ucundan bişi sokulup yapılanı var, komplesi kesileni var, testisleri ezmek sureti ile yapılanı var...
  • neyleyim  (20.11.13 15:41:05)
bizim haremlerde küsküyü kesme geleneği yok.kesildiğinde idrar yoluna çıbık falan koyuluyormuş yukarda dendiği gibi.

  • ganyotçu  (20.11.13 15:44:37 ~ 15:45:06)
Sandalı veya Tamamen Tıraşlı: Organlar tek bir harekette, keskin bir bıçak yardımıyla tamamen kesilir. Teneke ve ahşap bir tüp üret raya sokulur. Yaraya kaynar yağ dökülür ve hasta taze tezek yığınına yatırılır. Yiyecek olarak süt verilir. Eğer hadım edilen kişi genç birisi ise cogu kez yaşar.

Penisi Kesilen Hadım: Cinsel ilişki ve döl verme yeteneği yerindedir, fakat penisi yoktur.

Hadım: Testisleri kesilmiş veya ezilmiş, burulmuş olan klasik Thlibias ve Semivir.

Testis
Penis

Diger kullanimlariniz itici.
  • cecilia  (20.11.13 15:52:53 ~ 15:55:49)
küsküyü değil de bonibonları iki taş arasında ezmek suretiyle işlevsiz hale getirdiklerini de okumuştum bir yerde. ancak küskü eskisi gibi çılgınca şahlanabiliyormuş. ben değil, bir harem ağası dedi.

  • armagan  (20.11.13 15:54:59)
sonuçta bu adamların hareme girebilmeleri için erkekliklerinin de olmaması gerekir. sadece kısır olmanın padişahın içini rahatlatacağını sanmıyorum :P

  • neira  (20.11.13 15:58:53)
hadım etme işlemi sırasında kölenin erkekliği yok edilirdi. hadım işlemi sırasında kölelerin testisleri alındıktan sonra, erkeklik organı kesilir ve yerine idrarını çıkarabilmesi için kurşun bir çubuk takılırdı. ancak çoğunlukla kölelerin sadece testisleri alınırdı ve bunlara hasi, yani hayaları alınmış denirdi. bazende kölelerin yumurtalıkları ezilirdi. erkekliğin yok edilmesi sırasında ölenler de olurdu. bu işlem sadece islam ülkelerine mahsus olmayıp, avrupa'da da beyaz köleler ispanya'da yahudiler tarafından iğdiş edilip satılırdı. mezopotamya'da antik yunanistan, roma, bizans ve iran saraylarında hadımlar istihdam edilirlerdi. bizans'ta aileler çocuklarını kilisede görev yapsın diye hadım ettirirlerdi.

osmanlı yönetimi kara ağa sayısını mısır valisine bildirirlerdi. kara hadım ağalar, doğu afrika'da habeşistan, sudan, nijerya, mali, çad ve nijer tarafından, sennar vee darfur'dan gelen köle kervanlarıyla mısır'a getirilirdi. mısır valisi, merkezin talep ettiği miktarda köleyi, mısır'a gelenler arasından seçerek istanbul'a gönderirdi. 8 ile 11 yaşları arasındaki zenci köleler istanbul'a gelmeden önce ülkelerinde ya da mısır'da hadım edilirdi.

haremde görev yapanlar, iğdiş edilmelerine rağmen tamamen erkeklik duyguları ölmezdi. bu yüzden emev, halifesi muaviye'nin eşi fahite, sarayda sadece yaşlı hadımları istihdam ettirmişti. hadımlar, erkeklikleri ellerinden alındığı için özellikle erkeklere kin beslerlerdi. osmanlı sarayına hadım alınırken, tamamen iğdiş edilmiş ve çirkin olanlar alınırdı. hadımlar, çocuk ruhlu olup, kuşlarla ve diğer hayvanlarla oynarlar ve çok yemek yiyip bol bol dedikodu yaparlardı.

kaynak: sorularla osmanlı imparatorluğu - erhan afyoncu.
copy-paste değil alın teri
  • sutlu nescafe  (20.11.13 15:59:37 ~ 16:00:06)
baska dert mi kalmadi yaw =)

olay hamileligi engellemek özellikle siyahi cocuklari.. düsünsenize padisahin gözdesi bi hanimdan siyah cocuk cikiyor.. o sebeple siyahi agalarin ponponlar gidiyor.
  • hosein  (20.11.13 16:05:16)
peki hadım olunca adamın canı çekmiyor mu yani? etrafında da bi sürü hatun var. işin garibi hatunların da mı canı çekmiyormuş? yani onca ağa varken bu hatunlar kendilerini nasıl sadece 1 padişaha saklamışlar :P ay çok dertler varmış be.

  • neira  (20.11.13 16:12:13)
kara aga seçilmesinin nedeni kadınların nefsine hitap etmemesi için zaten.sen siyahi bi adamı tercih eder misin beyaz varken.ayrıca çirkin oluyolar özellikle.

  • ganyotçu  (20.11.13 16:16:29)
Kadında ki istek gücü elde etme duygusu sanırım. O yüzden birsürü ağa ile birlikte olmak yerine bir padişahla birlikte olma fikri daha çekici geliyordu sanırım

  • Sskywalkeremre  (20.11.13 16:16:52)
Neiracığım sana bilimden Bi yolla anlatacağım herkese yapmam.

şimdi pipinin kalkmasını sağlayan ana etken testosteron ve bu hormon oldukça yeri geldiğinde pipi ayaklanıyor. Testosteronu yumurtalıklar salgılıyor bu yüzden Osmanlıyı bilmesem de eski uygarlıklarda yumurtalıkları ezince/kullanılamaz hale getirince doğal olarak salgılamıyor hormon falan ve adam ibneye dönüyor affedersin. Olay bu anlayacağın
  • GibsonRules  (20.11.13 16:18:01)
hadım olunca seks hormonu üretimi yok oluyor.

eğer ergenlikten önce yapıldıysa, daha çok kız gibi özellikleri oluyor. ama boyu da normalden uzun olabiliyormuş. çünkü ergenlikteki seks hormonları uzun kemik büyümesini durdururmuş normalde. e durmayınca boyu daha uzun oluyor işte.

uzun boylulara selam burdan :D
  • ermanen  (20.11.13 16:25:39)
@gibson
böbrek üstü bezleride testesteron salgılar.testesteron seviyesi normal bi insan da ereksiyon problemi yaşayabilir.

  • ganyotçu  (20.11.13 16:26:08 ~ 16:27:12)
@ganyotçu, siyah varken beyazı neden tercih edeyim ki? adamların inik hali bizim kalkıklara 5 basıyor.

  • neira  (20.11.13 16:36:36)
@ganyotçu vücudun bir çok organında bir çok farklı hormon salgılanıyor. ama testosteronun %95e yakın bir bölümü testislerden salgılanır. diğer organlardan çıkan %5 ile ancak lan diyip kaşlarını çatar hadımımız

  • GibsonRules  (20.11.13 16:38:53)
gibson tam olarak merak ettiğim şeyi açıklamış gibi. tıştış olmayınca arzu da olmuyomuş he. vay anasını. bu, kısır kedilerin neden mart ayınca bağırmadıklarını da açıklıyor. gizem çözüldüğüne göre ben yeni sorular bulayım.

  • neira  (20.11.13 16:40:15)
@neira ereksiyon olmamış penisle anca böyle;

inciswf.com

bi klip çekersin
  • ganyotçu  (20.11.13 16:44:16)
@ganyotçu'nun böyle swfler bulması.. bilemiyorum yorum sizin sdjashdkjashd

GENÇ OSMAN LAF SOKTUUUU OBAAAAAA
  • GibsonRules  (20.11.13 16:51:06 ~ 17:21:40)
@gibson

@'in anlamını öğren üzgün kaslı
  • ganyotçu  (20.11.13 17:20:34)