[]

Özel Ağı Ev Ağına Çevirmek

Windows 8 non-pro sürümünü kullanıyorum. Ağdan oyun oynamak için ev ağı kurmak veya arkadaşımın kurduğuna katılmak istiyorum ama ikisi de olmuyor. Ağ ve Paylaşım merkezine girince bağlantının altında "özel ağ" yazıyor. Onu ev ağına nasıl çevirebiliriz?

Teşekkürler.


 
önce ağdan çık sonra ağı sil bilgisayarındaki kayıtlı ağlardan. ardından ilk kez bağlanıyormuş gibi bağlan, parola varsa parolasını yaz. sonra kendisi sorar zaten ne ağı olacağını.


  • bass solo take one  (16.11.13 15:40:06) 
ağdan çıktım, sonra bu ağı unut dedim, tekrar bağlandığımda yine sormadı, hala bağlanınca altta "özel ağ" yazıyor. dediğini yanlış mı yaptım acaba?


  • hubris  (16.11.13 21:46:26) 
sağ alttaki ağların olduğu bölüme tıkla ağ-paylaşım merkezini aç. şu an bağlı bulunduğun ağın altında ortak ağ yazar. ona tıkla ve ev ağına çevir.
*ilk dediğim yöntem işe yarıyor sanıyordum meğer yaramıyormuş.

  • bass solo take one  (16.11.13 21:57:43) 
ağdan oyun oynamak için windowsta herhangi bir şey yapmana gerek yok. oyun oynayacak bilgisayarların aynı modeme bağlanması ve aynı subnetten IP alması yeterli. (subnet ne lan diyebilirsin o uzun hikaye modem zaten kendisine bağlanan bilgisayarlara aynı subnetten IP verecektir)

bunlar dışında windows güvenlik duvarını ve şayet varsa güvenlik duvarı özelliği olan anti virus programını kapatman yeterli. kalan ayarları oyunda yapman gerek.
  • washe  (17.11.13 00:45:25) 
@bass solo take one - dediğini yaptım ama ağ ve paylaşım merkezinde bağlı bulunduğum ağa tıklanmıyor.

@washe valla biz de öyle sanıyorduk ama aynı modeme bağlanmamıza rağmen göremiyoruz, firewall kapalı
  • hubris  (26.11.13 15:13:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.