80ler'deki rock.çılar neden öyle?

selamlar.

europe olsun led zeppelin olsun ve dahi diğer rock.çılarda bir feminem görüntü oluyor, özellikle solistlerde.

teker teker resim paylaşmaya çalışmayım buyrun buradan görün;
www.google.com.tr

feminem görünmelerinin sebebi ne? bu moda nasıl başladı? sonuçta bu rockçı amcalar peşlerinde milyon kızı sürükleyen tiplerdi.

(bkz: glam rock)

  • whoosie  (16.11.13 12:43:23)
o dönemler bakım çok önemliydi, "erkek"lik tanımı çok daha farklı idi. hatta, sebastian bach'ın "kendimden çirkin kadınla yatmam" diye bir ünlü lafı vardır ki kendisi o zamanlar şöyle idi: www.itusozluk.com

  • aychovsky  (16.11.13 12:49:48)
sadece 80ler değil 70ler de öyle, ayrıca o kadar da genel bişey değil sadece o dönem popüler olan/ön plana çıkartılanlar için geçerli. Hair metal diye bir tür de vardı galiba yalan olmasın, led zeppelin onlardan değil tabi sadece örnek. Ama europe o kategoriye giriyor olsa gerek.

  • dafaiss  (16.11.13 12:59:02)
1950lerden sonraki elvis, jerry lee lewis, johnny cash ve niceleri gibi maskülen, maço erkek sevgisi, 50lerin ikinci yarısı, özellikle de 1960ların ilk yarısından sonra, beat edebiyatının da etkisiyle, kendisini barış yanlısı, uzun saçlı hippilerin erkeklik görüntüsüne bıraktı.

The Rolling Stones ve Mick Jagger'la başlayan gruplardaki bu durum daha sonra aldı başını gitti. Daha sonra glitter rock'a doğru kayınca olay zaten yürüdü gitti. Mesela New York Dolls'un görüntüsü aslında Mick Jagger'la dalga geçme amaçlıydı biraz da. Ama tekrar söyleyeceğim gibi asıl olay, 60 sonrası hippi hareketiyle doğan, saykedelik ve art rock muhabbeti.

Diye biliyorum ben.
  • blackjackdavey  (16.11.13 13:41:10)