Beşiktaş - Cevizlibağ rutin ulaşım için alternatifler nelerdir?

Beşiktaş'ta oturuyorum, Cevizlibağ'da işe başlayacağım. Mülakat ve belge teslimi için şu yolları kullandım:

Gidiş: Beşiktaş-Kabataş (otobüs) Kabataş-Cevizlibağ (tramvay)
Dönüş: Cevizlibağ-Pazartekke (tramvay) Topkapı-Beşiktaş (28 nolu otobüs)
veya Cevizlibağ-Eminönü (tramvay) Eminönü-Kabataş (tramvay) Kabataş- Beşiktaş (otobüs)

Şimdi ben gidişte sorun yaşamıyorum ama dönüşe tam karar veremedim. Esasen metrobüsten kaçmaya çalışıyorum çok işe gidiş geliş saatlerinde gideceğim için. Sizce denemeli miyim? Sıkışık saatlerde dolmuş kullanmak işime yarar mı (Cevizlibağ-Taksim, Taksim-Beşiktaş)? Aylık akbil kullandığımdan önceliğim değil ama çok farkettirecekse akşamları kullanabilirim.

Bunun yanında başka alternatifler de olabilir sanırım. 41AT gibi otobüsler falan var. İşime yarar mı? Siz ne önerirsiniz?

Teşekkürler.

kaçma nedeninde haklısın ama alternatifler arasında en hızlısı da metrobüs. tramvay biraz uzun sürüyor ama beşiktaş otobüsüyle giderken çekeceğin trafiği çekmezsin en azından o açıdan otobüsten daha iyi bence. cevizlibağ taksim dolmuşları var onlar gayet hızlıydı bildiğim kadarıyla ama onda da her dolmuşta olduğu gibi dolmuş bekleme çilesi var. bence önce dolmuşu bi dene. bekleme kısmını tam bilmediğim için onu es geçersek sadece gidiş zamanı olarak bayağı bir fark ediyordu çünkü.

  • dust in the wind  (09.11.13 11:56:07)