[]

Köln ve Köln/Bonn Havalimanı

Merhaba arkadaşlar,

Ben bugün gecenin bir vakti Köln'e uçuyorum. Tahminen gece saat 2-3 gibi ineceğim. Bilmediğim yere gece vakti gitmeye korktuğum için ve birkaç saatlik uyku için otele para vermek istemediğim için sabaha kadar havalimanında takılmayı düşünüyorum. Köln Havalimanı bunun için uygun mudur, içeride ne tarafa gideyim, tavsiyeniz var mı?

İkinci sorum da Köln - Bonn ulaşımı ile ilgili. Köln'de 3 tam gün geçirip Hannover'e geçeceğim. Bu kadar gelmişken bir eski başkenti de göreyim diyorum; Bonn görmeye değer mi ve ulaşım alternatifleri nelerdir? Gördüğüm kadarıyla otobüs pek kullanılmıor Almanya'da, ancak trenlere baktım Bahn'dan ama o kadarcık mesafe için biraz pahalı geldi.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

 
havaalani takilmak icin uygundur, en olmadi yatar uyur kestirirsiniz biraz. bonn'a kvb'nin sehirici trenleriyle de gidebilirsiniz 6,5€ olmasi lazim, 16 numara gidiyordu yanlis hatirlamiyorsam.


  • diabolus79  (16.04.09 17:19:48) 
havaalani iyidir, orada istedigin kadar kal, gidis katina gidersen hele kimse rahatsiz etmez seni.

Bonn iyidir, beethoven in sehri eger klasik müzige ilgin varsa evini falan gör. Ayni sekilde alman tarihini merak ediyorsan Haus der Geschichte diye alman tarihini anlatan muazzam bir müze var, oraya da gidebilirsin. Bunun haricinde bonn üniversitesinin cimleri falan güzel, zaten üniversite binasi da eski bir saray. Cok büyük bir yer degil Bonn, turistik atraksiyonlar daha ziyade Köln de Dom falan. Bu arada Köln de Schokoladen Museum iyidir. :p

Köln den Bonn a gitmek cok kolay, hem U-Bahn, hem IC hem de normal trenler var.Köln Hauptbahnhof a gittiginde zaten göreceksin, yanlis hatirlamiyorsan 20 dk da bir falan olmasi lazim. U-Bahn 1 saat kadar sürüyor, IC falan daha hizli.

Köln e gitmisken muhakkak Kölsch ic, hatta bir tanesini de "bu da the man who hears deepest inquisitions icin" dersen güzel olur :-p.
  • the man who hears deepest inquisitions  (16.04.09 21:01:57) 
uçağın iniş saatine bakılırsa pegasus uçuşu bu :)

soruyu soran için değil sonra bu konuda merakı olanlar için cevap vereyim. terminal b de ya da c de (bkz: rewe) var 24 saat açık. ucuz bir şeyler alıp yemek için oldukça uygun. sushi den taze sıkılmış meyve suyuna kadar ne ararsanız var. marketten çıkınca oturabileceğiniz oldukça fazla alan mevcut. kimse karışmaz zaten havalimanın da ücretsiz internet var(tüm köln şehrinde de var bu bedava internet) dil olmayanlar için havalimanındandaki 8 kişiden 10 u türk çalışan. havalimanından deutz yönüne giden trenlere binerseniz şehir merkezine ya da karşı yakaya geçip hauptbahnoff da inebilirsiniz. burası dom katedralinin olduğu yerdir.
  • hayvan gibi yazar  (03.06.19 21:53:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.