Bir arkadaşım sevgilisinden ayrılmış, haklı mı?

Merhaba, arkadaşım erkek tarafı şimdi 3 yıllık sevgilisi vardı bunun evleneceklerdi artık öyle ki çocuk altın falan almış baya hazırlığını yapmış. Neyse kız aydın'da yaşıyor çocuk Erzurum'da. Kızın ailesi diyor ki aydın'da yaşamazsanız olmaz çocuk da her yerde yaşarım ailenin yanında yaşamam al sana harita seç beğen diyor, fakat kız ailesini ikna edemiyor, kendisi de çok istemiyormuş sanırım ve ayrılıyorlar. Ben çok kızdım ölür müydün, seni yiyecekler miydi ne olacaktı dedim fakat olan olmuş. Sor herkese haklı olan benim dedi, herkes böyle mi düşünür acaba? Teşekkürler.

Aydin'a yerlesse is bitmez ki. o tarz bir aile rahat vermezdi, kiz da ailesi karsisinda gucsuzmus. Bence dogru olani yapmis.

  • cedex  (31.10.13 17:25:59)
Adam haklı beyler

  • kafadanbacakli  (31.10.13 17:27:42)
arkadaş haklıymış. geçmiş olsun. daha iyilerini bulur inşallah. (çoğul ekini kasıtlı kullanmadım ama sonradan farkına varınca silmek de istemedim. allah söyletti demek ki)

  • nereye bu gidis  (31.10.13 17:28:33)
ya ne yapacaklar ki, evlerinden çıkmayacaklar mı nedir yani? Anlayamıyorum gerçekten.

  • ekaterina  (31.10.13 17:29:16)
bence de doğru olanı yapmış. o kafadaki aileyle uğraşılmaz. kızları evlenirken damadı yanlarına isterler, ama aynısı kendi oğullarının başına gelse olmaz öyle şey derler.

  • bxgx  (31.10.13 17:30:33)
ha bu durumda sevginin, kızın duygularının falan hiç önemi yok yani aile kızını yanında istiyorsa salla o kızı ya mıdır. Çok saçma değil mi yok birisi ay içim şişti yemin ederim.

  • ekaterina  (31.10.13 17:31:55)
Çocuk haklı. seçenek de sunmuş. kız gönülsüzse yapacak bir şey yok. ailesinin seçtiği bir görücü usülü evlilik yapsın.

  • sen git ben geliyorum  (31.10.13 17:32:03)
Mesele aynı şehirde yaşamak değil hakikaten. Aydın'da olmazsa olmaz ne demek? Oldu olacak beraber de yaşayalım?

Kızın aileyi ikna edememesi tuhaf. Ben yıkarım ortalığı gene vazgeçmem.
  • supergirl  (31.10.13 17:33:09 ~ 17:33:19)
adam çok haklı.

  • kyha  (31.10.13 17:38:06)
Sevgiliyle saglikli iliski ailenin yan odada kamp kurmadigi iliskidir. Tum cevaplara katiliyorum,ki cok bile dayanmislar.3 sene nedir canim ablacim? Cocuklar birbirlerine asik olsalardi coktan evlenirlerdi ki sanirim degiller. Hem ayrica ben boyle askin izdirabini..herkese gecmis olsun diliyorum. Ailelerden ayrica sadece onlara.

  • kokhucre  (31.10.13 17:41:15)
"..ikna edemiyor, kendisi de çok istemiyormuş sanırım.."

eğer böyleyse ortada çok da büyük bi sevgi yokmuş demek ki. yani kız çok aşık olsa her yeri kabul eder, aileyi de bi şekilde ikna ederdi diye düşünüyorum. hadi edemedi diyelim hemen ayrılmazdı en azından.
  • bxgx  (31.10.13 17:41:38)
bu arada çocuk kızdan değil, kızın ailesinden de ayrılmış anladığım kadarıyla. akıllıca davranmış. allah yolunu açık etsin.

  • sen git ben geliyorum  (31.10.13 17:42:12)
bacım, adam haklı deyince kızıyorsunuz da, inanın ki bir cinsel sevgi uğruna verilecek tavizler listesi çok kısa ve hafif olmalıdır. genel kaide olarak. ayrıca bunu sadece erkek olarak söylemiyorum. her cinsiyet/cinsiyetsiz bu kaideye dahildir.

  • nereye bu gidis  (31.10.13 17:44:34)
kız gerizekalı bence.

  • efrasiyab87  (31.10.13 17:45:08)
edememiş işte iç durumunu ben de bilemiyorum ama tamam de hemen evlenelim demiş sürekli yani çocuk diyor ki ailesini reddetmesi gibi bir şey gerekiyormuş bir daha hiçbir şey aynı olmaz falan demişler. Bu arada 3 yıl ayrı değillerdi 3 yıl boyunca üniversitede beraber okudular. Bu olay sonrası yani.

  • ekaterina  (31.10.13 17:46:50 ~ 17:47:53)
@cosmicstring haritada aydın'ın etrafına bir halka çiz 600 km uzakta bir yer seç demiş. öyle bir şey yok yani. Kız tek çocuk olduğu için haftada 1 görelim göremezsem olmaz demiş falan annesi. bence çok kötü bir şey değil, hıyarlık bir durum değil yani ama herkes böyle düşünüyormuş enteresan.

  • ekaterina  (31.10.13 17:52:06 ~ 17:54:00)
600 km detayını yeni verdiniz ama. o kısmı yanlış tabii ki. aydın dışında herhangi bir yere razıyım anladık biz. değil mi arkadaşlar?

  • nereye bu gidis  (31.10.13 17:56:40)
:)) ne bileyim unutmuşum onu. Pergelde verim çiz demiş hatta ahah. Yok canım bağlayacak bişi yok tek çocuk işte annesi babası görmek istiyorlarmış. İkisinin de işi öğretmen tayin isteyecekler yani iş durumundan bağlantı da yok.

  • ekaterina  (31.10.13 18:00:53)
adam haklı +1

aile bunda diretiyorsa eğer sürekli evin içine karışacak bir aile demektir bu..

sıkıntılı bir evlilik yerine bekar hayatını seçmesi mantıklı..

600 km ise bildiğin mallık..
  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin  (31.10.13 18:14:51 ~ 18:15:45)
Sülalenin en küçüğü ve çekirdek ailenin tek kız çocuğu olarak düşünürsem kızın ailesiyle aynı şehirde oturmasını çok önemli bulması saçma değil. Eğer ki kız anlaşıla babasıyla minimum haftada1-2 görüşmek isterse(ki ister ister bunda garipsenecek bir durum yok) bu yönde karar vermesi gayet doğal ve inada bindirilmesi yanlış.
Ayrıca aynı şehirde olmak istemek farklı iç güvesi olmak farklı, arkadaşlar bunu baya karıştırmış anlaşılan.

  • afush  (31.10.13 18:18:46)
işin iç yüzünü bilmiyoruz. bize anlatılan bu kadar ama arka planında başka şeyler olmasa ayrılmazlardı. bişeyler de yıpranmışsa demek.

  • kakao  (31.10.13 18:22:59)
aynı şehirde yaşamanın bir sonraki adımı aynı mahallede yaşamak , 5 sene sonra da aynı apartmanda yaşamak olur. erkek tarafı mantıklı bir karar vermiş.

600 km mevzusu yaşanan bir tartışmadan sonra sinirle söylenen bir şey gibi geldi bana.
  • montauq  (31.10.13 18:39:23)
kiz hakli. ailesinin bulundugu sehirde yasamak istemekle iyi etmis . Geri adim atmasin oglan tasinir Aydina bu isin sonunda

  • waterhardeningsteel  (31.10.13 18:48:19)
kızın ailesinin mallığı. adam haklı +1

  • nax  (31.10.13 18:51:09)
Evlilikte bu işler ya iki tarafın kararına ya da mevcut iş imkanlarına bağlıdır. Memleketimiz her zaman doğduğumuz yer olmuyor maalesef, bazen doyduğumuz yere gitmek gerekebiliyor. Hele ki kız çocuğunuz varsa bir gün bir erkeğin çıkıp geleceğini ve onu alıp götüreceğini baştan kabullenmek gerek. İnsanlar başka kıtalara gelin ediyor kızlarını. Gerçi ailenin yanında yaşamam dayatması da pek olmamış ya, benim işim Erzurum'da ve buradan kıpırdamak istemem dese neyse. (Ailenin yanı derken direkt aynı ev değilse tabi.) Durum çift taraflı sakatmış bence.

  • saatgeceninonikisi  (31.10.13 19:07:19)
önemli detayı atlamışsınız gerçekten. 600 km filan...

inatlaşmaya dönmüş bu. kız iki arada bi derede kalmış da olabilir.
  • supergirl  (31.10.13 19:17:37)
çok açık değil mi? kızının mutluluğunu istemek yerine, onun hayatını hangi şehirde kurması gerektiği konusunda herkesin üzerinde bir kanaat oluşturmaya çalışan bir aile. bu sizin hayatınız, nerede yaşamak isterseniz orada yaşayın kalbimiz her zaman sizinle demek yerine kızlarını arada bırakacak kadar direten, dediğim dedik, hayata müdahale eden bir aile. adam zaten bunu gördüğü için böyle bir seçenekle gelmiş ve düşündüğü şeyin doğruluğunu teyit etmiş.

adam sonuna kadar haklı, konu kilit.
  • thracia  (31.10.13 19:41:42)
Oglan harita acmis daha naapsin. Bakmis huzur vermeyecek ailesi secbegen al demis kiza. Kiz da ailesini secmis. Tursusunu kurarlar artik.

  • brkylmz  (31.10.13 20:34:28)
gitmediği iyi olmuş. en baştan böyle pazarlık, baskın olma durumu uzun vadede sıkıntı yaratırdı. sanırım.

  • gogu delen adam  (31.10.13 20:56:20)
Burda yazık olan tek kişi kız, yine de üzüldüm ben. Aileler ikna olmayabilir, onu da edememiş işte. Acı olmuş bence gerçekten.

  • ekaterina  (31.10.13 21:21:56)
erkek haklı bence ailelerden uzak yaşamak en doğrusu hele ki ya burada yaşarsınız yada bu iş olmaz diyen aileden.

  • basond  (01.11.13 10:27:48)