Turknova? Torrent Sitesi? Ek Yaptım.

bir arkadaşımın hesabını aldım ama ratio falan bişiler dedi anlamadım. şimdi ben burda indirdiğim dosyanın uploadını download ile eşlemeli miyim? daha sonra upload yapsam da olur mu? bir problem çıkarmıyım şimdi arkadaşa.

ek: seed eden yok burda ya da ben kullanmayı bilmiyorum. birşey mi yapmam lazım acaba? çok övmüştü arkadaşım ama indirme hızım 6 farklı dosya için de çok düşük.
normalde torrentz ve zamunda kullanırım. aradığım veriler yerli olduğu için buraya yöneldim ama bir ayarı falan mı var bunun?

uploadını açık bırak her zaman, sınır koyma.

  • yakuza123  (25.10.13 01:15:47)
büyük ihtimalle indirdiğin dosyalar eski, seed eden az olduğu için düşük hızda indiriyor olabilirsin. türk torrent sitelerinin kronik sorunu bu. popüler/yeni torrentlerin dışındakileri pek bulaşma. yok yeni dosyaysa bağlantıda problem olduğunu düşünüyorsan port açmayı deneyebilirsin.

indirdiğin dosyaların özelliğine bak da mümkünse başlarda sadece altın olanları indir. altın torrentlerin download değeri işlenmez ancak yine de belli bir upload yapman gerekir. ratio sıkıntılı iştir ban yeme hemen.
  • carpena  (25.10.13 01:58:48 ~ 01:59:17)