hz.muhammed ve hz ayşe

nerden duyduğumu şimdi hatırlayamadığım bir konu var.şöyle ki:
-hz muhammed hz ayşenin dilini emip memeleri ile oynuyormuş,
-hz ayşe buna benzer şeyleri kendi anılarında anlatıyormuş açık seçik,
-hatta hz ayşe bir gün hz.muhammede şöyle demiş:"bakıyorum da senin tanrın hep senin şeyinin keyfi için uğraşıyor"
böyle bişey var mı gerçekten.varsa kaynağı nedir.

hiç böyle saçma sapan şeyler duymadım şu yaşıma kadar. kaynak kıçın mı?

  • kakao  (19.10.13 02:25:55)
Turan Dursun'un kitaplarında okumuştum bunu. Muhammed'in cinsel hayatı idi sanırım adı. Ona bi bakın.

  • buzbebek  (19.10.13 02:27:40)
Bunca yıllık siyer, Hz. Peygamberin hayatı okudum böyle bir şey görmedim.

Ama kafasından fantezi yazan yazar varsa onları okumadığım için bilemiyorm
  • efrasiyab87  (19.10.13 02:28:47)
hahah iyi taşşak geçmişler senle ama gerçekse çok komik lan
not: eğer gerçekse tanrı değil allah denmiştir

  • durbikonusucaz  (19.10.13 02:28:55)
nerde yazıyor böyle şeyler nerden bulup okuyorsunuz anlamıyorum. kaynağı kıçtan uydurma.

  • monkey  (19.10.13 02:29:32)
hadislerin içinde var bu ve benzeri absürd ve "öyle şey mi olur" dedirten "şey"ler. Yalnız seninkileri ilk defa duyuyorum.
(bkz: hadis dini)
Kütübul sitteye bakarsan (hadis kitabı) rastlaman zor değil, uydurup uydurup yazmışlar bol keseden.
  • dafaiss  (19.10.13 02:30:56)
şu başlıkta benzer bişeyler var, bi bak istersen.

(bkz: tanrı elçisi oruçlu iken beni öper dilimi emerdi)
  • bonzo  (19.10.13 02:31:36)
turan dursun'un kim olduğu belli ne :) bunu yazmışsa şaşırmıyorum :)

  • SemihCebrail  (19.10.13 02:40:29)
3. madde için;

(bkz: ifk hadisesi)
  • akatreil  (19.10.13 04:02:02)
Turan Dursun "bakıyorum da senin tanrın hep senin şeyinin keyfi için uğraşıyor"

şu lafı kullanıyor kitabında ama öncesini öyle anlatmıyor, sallamayalım.
  • suleyman kargi  (19.10.13 08:20:49)
hepsi sahih hadislerde anlatılan şeylerdir.. müslümanlar böyle şeyleri duymamayı, bilmemeyi tercih ederler, duyunca da yokmuş gibi davranmayı.. sahih hadistir ama.. hadise inanırsınız, inanmazsınız sizin bileceğiniz iş.. buhari'dendir..

turan dursun adlı güzel insan da bunları anlatıyordu zaten, müslümanların kendi dinlerine nasıl gözlerini kapadıklarını, işlerine gelmeyen kısımları nasıl törpülediklerini.. sonra müslümanlar tarafından katledildi.. hoşgörü dininin temsilcileri tarafından..
  • ianism  (19.10.13 08:28:35)
Bu hadis sahihtir diyince, bu söz Muhammed Peygambere aittir diye anlamıyorsunuzdur umarım. O sahih dediğiniz sözler, çelişkilerden geçilmiyor. Islam'ı din olarak kabul edenlerin, çelişkili ifadeleri dininin kaynağı olarak kabul edeceğini düşünmüyorsunuz heralde. Tabii doğuştan müslüman olduklarını zannedenleri dışarda tutuyorum. Böyle aklını kullanmayan adamlardan müslüman olmaz.
Bu arada meallerde de çelişkiler vardır, ancak Kuran'da çelişki yoktur.
O yüzden islam'ı din olarak kabul edenler, meallere değil, Kuran'a iman edenlerdir.
Böyle şeyler duyup da, Islam'a soğuduklarını zannedenlere de üzülüyorum. Lütfen az daha araştırmacı olun, ön yargılarınızdan taviz verin, temiz akılla düşünmeye ve sorgulamaya çalışın. Ama siz de haklısınız, Islam'ı tanınmaz hale getirmişler, ben de hala şaşkınlık içerisindeyim.
Peygambere, eşlerine 'sahih hadis' adı altında böyle sapıkça iftirada bulunanlar ise, nasıl bir hesap vereceklerinin farkındadırlar umarım.
  • herşeyi soran adam  (19.10.13 10:38:48)
sonuncu sahih hadis olarak geçiyor. diğerlerini araştırmak lazım.

  • lazpalle  (19.10.13 11:17:54)
cevabı buldum.kaynak "sahih-i buhari" imiş.buhari, eserinin sağlam kaynaklara dayandığını söylüyor.sahih olduğundan emin olmadığı hadisleri kitabına almamış.yani sizin ifadenizle kıçından uydurmamış.
neyse şimdi kaldı iş sahih-i buharinin 13 ciltlik eserini bulmaya.oradan işin aslını öğreniriz herhalde.

  • izole  (19.10.13 22:38:35)