Midem eriyor illa rennie mi

böyle bir yanma olamaz aklım başımdan gidecek.

illa rennie mi içeyim, 4-5 taneden aşşası da kurtarmaz.

yok mu sebze, meyve yanmayı alan?

çiğ patates suyunu sık 1 su bardağı iç.

  • ya ben lan neyse  (18.10.13 16:57:22)
Süd zehri alır.

  • ekaterina  (18.10.13 16:58:10)
Maden suyu iyi gelir, bir parça ekmek iyi gelir, karbonatlı su da iyi gelebilir. Ama süt iyi gelmez. Mide yanması problemi olan insanlar genelde süt içerler ama süt içindeki laktaz enzimi nedeniyle sorun u büyütmekten başka bir işe yaramaz.

  • syd  (18.10.13 16:58:27)
karbonatlı su iyi geliyor.

  • rock n roll  (18.10.13 17:02:33)
bir yudum süt kısa süreliğine rahatlatır. maden suyu da bir süre işini görür. vahim durumdaysan talcid şurup veya gaviscon şurup. az yanıyorsa talcid veya rennie tablet işini görür. en kesin çözüm sabahları lansor tarzı ilaç kullanmaktır.

  • r_u_h  (18.10.13 17:09:35)
Lansor at bi tane kuzu gibi olur mide ;) doktora git tabi asil, biz ne desek bos.

  • lord andurien  (18.10.13 17:09:41)
kızarmış kuru ekmek o suyu çeksin diye iyi fikirdir
bir de bol karbonatlı su

  • cruseo  (18.10.13 17:42:15)
maden suyu, karbonat gibi mide asidini daha fazla arttıracak şeyler içmek ya da yutmak midenizi mahveder. bunu önleyecek doğal bir tedavi yolu yok maalesef. sadece sabahları aç karnına tahin (tahin-pekmez, tahin helvası vs) içeren gıdalar tüketmek faydalı olabiliyor. o da şimdi işe yaramaz.

acil çözüm için ise gaviskon, rennie duo veya talcid şuruplardan biri (üçü de aynı işi görüyor zaten) en iyi sonucu verir.

uzun vadeli çözüm için doktorun vereceği, sabahları içilen mide mukozasını koruyucu pulcet, lansor, nexium gibi ilaçlar daha faydalı olur. doktor muayenesi şart.
  • in pyjamas  (18.10.13 17:43:14)
Maden suyu ve karbonat nasıl iyi gelsin asit değil mi ya. Ortamı nötralize etmek için baza ihtiyacımız var. Süt yoğurt..

  • meyve parcacikli kadin  (18.10.13 18:49:32)
@meyve parcacikli kadin süt laktik asit içerir yani asidiktir. karbonat ise baziktir.

  • r_u_h  (18.10.13 19:17:02)
karbonatlı su +1

  • kakao  (18.10.13 19:27:23)
gaviscon iç

  • iron nick  (18.10.13 21:08:11)