Aldığım bu vize bana hangi hakları sağlıyor ??? (bilen baksın lütfen)

İtalya'dan Schengen aldım. 9-10 gün kalmam yeterli benim için ama bu vizeyle neler yapabilirim ve de başka ülkelere geçebilir miyim ? Vize bilgileri aşağıda :

Date from : 01-05-09 --- to :07-08-09
type : C
number of entries : 1
duratin of stays : 9

gayet açık ama benim aklıma takılanlar şunlar :

Ben bu c tipi vizeyle, İtayla'ya indikten sonra,biraz kalıp başka ülkelere de rahatça geçebilir miyim?

Tek girişli olduğundan dolayı tekrar İtalya'ya dönemem mi ? Yoksa Türkiye'ye dönersem bir daha gitme şansım yok mu?

Bi de Avrupa'da serbestçe salınırken bu vize iş görür mü?

bilenler bi yardımcı olabilirse çok sevinicem cidden. saolun... :)

benim bildiğim bu vizeyle, bir kere italyaya girebilirsin maksimum o kadar gün kalırsın, ve başka ülkelere gidemezsin.

schengen demek, sınırsız hak tanjmıyor üye ülkelerde, vize türüne göre değişiyor kullanım kapsamı.
  • alchemistt  (10.04.09 20:49:47)
sadece italyaya girebilirsin diye bir şey yok pasaportuna bakmazlarsa istediğin yere girebilirsin ki ab ülkelerinde çok nadir oluyor pasaport kontrolü uçakla gezmeyeceksen eğer. ama sadece 9 gün kalabilirsin toplamda. yani italyada 9 gün kalacaksan başka yere gidemezsin.

  • likeinme  (10.04.09 21:06:45)
9 gun icerisinde schengen alanindan cikmadikca schengen ulkelerinden istediginize girebilirsiniz. pasaportunuza bakmazlarsa falan da degil, c tipi schengen vizesinin size sagladigi bir haktir bu.

  • diabolus79  (10.04.09 21:39:47)
diyor ki;

Type C Schengen visa
This visa allows the bearer to enter the territory of the Schengen countries for a maximum stay of 90 days in a six-month period. The visa may be issued for one or more entries.

www.diplomatie.be
  • sourlemonade  (10.04.09 22:03:06)