ergenlikte sivilce nasik yok edilir ?

Siz ergenlikte sivilceleri nasil tedavi etiniz ? Kolonya vs. ? :(

büyüyünce geçiyo siktret.

  • mutevazi  (09.10.13 23:27:17)
kolonya ile pudrayı karıştırıp yüzüne sürerdi kardeşim. kurutuyor böyle. düzenli yapınca geçti ama herkeste aynı sonucu vermez sanıyorum. gündelik bilgi malum.

  • empati kuramayan psikolog  (09.10.13 23:27:21)
bir efsane kükürtlü sabun der. ben de lise zamanlarında kullanmıştım da az çok etkisi vardı sanki.

  • japon askeri  (09.10.13 23:28:30)
yok sayılır.

  • hicazkar  (09.10.13 23:28:51)
benim yüzümde gram sivilce yoktu, hep sırtım kabarıyordu. ama o da 2-3 sene önce geçti

yaş 22
  • GibsonRules  (09.10.13 23:29:12)
sabun kullanma, cildin ph dengesini bozarsın daha kötü olur. uygun bi temizleme jeli ile akşam eve gelince yıka, temiz tut. kendiliğinden geçiyor. eğer geçmiyorsa da cilt doktoruna git, uygun bi ilaç veriyorlar (saçma sapan işe yaramayan ilaçlar da verebiliyorlar,doğru ilacı bulana kadar 8 doktor gezmiştim)

  • albayrak  (09.10.13 23:46:39)
temiz tut. patlatma,soyma,kurcalama! cidden izi kalıyor. ve ize sivilcenin kendisinden daha çok üzülüyorsun.
bi de şunu prospektüsünde yazdığı gibi sadece sivilcenin üzerine sürerek kullan renk itibariyle fondöten gibi de hem de sivilceyi kurutuyor.

images.gittigidiyor.com
  • gis  (09.10.13 23:50:56 ~ 10.10.13 00:03:53)
büyüyünce geçmiyo. 10 yıldır sivilceliyim. roaccutane kullanmaya karar verdim.
roaccutane kullan kısaca

  • vodianova  (10.10.13 00:06:11)
ergenlikte roaccutane kullanmayın, karaciğeri gençten harap etmeyin. o ilaç sonraki iş.
imex yazılmış yukarda. içinde antibiyotik var onun, düzenli kullanmazsanız bir işe yaramayabilir. yüzdeki bakteriler şımarır, gitmez.
bir de acnelyse adında bir krem var. a vitamini türevi içerir, roaccutan ile aynı ama krem olduğu için daha bölgesel bir tedavi ve daha güvenli. 1 gün arayla kullanılır.
  • fallopian  (10.10.13 00:36:08)