Başka Dinden Birine Oy?

Selamlar

Oy verirken önceliğiniz müslüman olması mı?
Hırsız olsun, kendi vatandaşını öldürsün, dolar 2 benzin 5 lira olsun ama önemli değil müslüman olsun mu diyorsunuz.

Atıyorum Yahudi, Hristiyan, Budist, Deist, Hindu birisi aday olsa
Adam ekonomi konusunda uzman, sosyal ilişkileri güçlü

yine de oy vermez miydiniz?

Merakımdan soruyorum.

kendi dinimden birine veririm diyen bu platformda nadir çıkar.

ama taşralarda daha muhafazakar yerleşim yeri ve topluluklarda diyen vardır.

zaten hemen hemen hiç yok başka dinden bi aday.
  • akşemsettin  (10.09.13 14:07:00)
İnanıyorsam adamın kapasitesine veririm neden olmasın.

  • bu nick tam yirmi alti karakter  (10.09.13 14:07:38)
seçim sistemimizde kişilere oy 'yerel seçimler'de veriliyor. yılmaz büyükerşen'in din hanesinin dini tercihinin seçilip seçilmemesine bir etki yapacağını düşünmüyorum mesela.

  • sparkle kiddle  (10.09.13 14:08:14)
adam gibi calısacağını düşündüğüm herkese oy verebilirim, dil, din ırk ayrımı gözetmeksizin.

böyle bir adam oldugunu düşünmediğimden dolayı ise hiçbir partiye veya kişiye oyum yok
  • keah  (10.09.13 14:08:20)
Bu nasıl bir soru ya? Buna evet diyen mi çıkar mı çıkmaz mı bilmem de, sanki herkes böyle davranıyormuş gibi genelleyici bir soruyu burada sormanız...

Yanıtım: Din ne alaka? Yaptıklarına bakarım. (Diyanet işleri başkanlığı için de oy kullansam aynı şeyi yaparım.)
  • grgn  (10.09.13 14:25:34)
(bkz: keşke şeriat çıksa)

şeriat olmadığı için benim için dini önemli değil. ama müslümanlara antipatisi de olmamalı oy vereceğim kişinin. politikaları, aydınlanmacı değil, kültürüyle barışık fakat enternasyonel ve sosyal politikalar olmalı.
  • nereye bu gidis  (10.09.13 14:56:38)
Avustralya başbakakanı ateist, dinin devlet yönetiminde alakası yoktur. Budist de olsa iyi yönetiyorsa iyi yönetiyordur. Ben din ayrımı yapmam. Burda müslüman olanı var islam barış ve kardeşlik dini(!) olduğu halde yaptıklarına bak.

  • neil manke  (10.09.13 15:01:16)
ben veririm. mesela ben müslüman değilim. ama atatürk gelse mesela gözüm kapalı oyum gazi'nindir.

  • error522  (10.09.13 15:17:49)
arkadaş nerede bu
"hülooooğ"lar

nerede bu "göd kılları"

onları dinlemek istiyorum
  • cruseo  (10.09.13 15:36:25)
@neil artik degil. gonderdiler guzelim kadini, o memlekete bile kalin geldi amk :(

  • modlar bu benim feykim silebilirsiniz  (10.09.13 15:38:07)