benzinli arabada ön ısıtma ışığı yandı/söndü

merhaba duyurucular, 2000 clio 1.6 rte sahibiyim. 1 ay kadar önce tüp takıldı. bugün rampada 3. viteste giderken bi ara ön kadrandaki buji ısıtma ışığı yandı yüksek devirde rampa çıkıyordum duramadım, rampanın bitiminde sağa çektim stop ettim marşa bastığımda tekrar yanmadı.

hava yağmurluydu ama çok soğuk değildi. bu ışığın benzinli bir araçta hem de lpg modundayken yanması hayra alamet değil diyorlar ama daha bir kez başıma geldi ve gün içinde tekrar etmedi. geçici/bir anlık bir şey midir? anlayanlardan yardım bekliyorum. teşekkürler.

edit: işte o ışık >> i.imgur.com

cahilliğimi bağışlayın ama benzinli araçta buji ısıtma sistemi mi var? Dizellerde olmuyor mu o? Buji ön ısıtma/kızdırma sistemi vs

  • Ruprect  (04.09.13 21:58:06)
@Ruprect yok ben sizden cahilim :) ışık yanınca netten baktım ne ışığı olduğuna ısıtma ışığı diyordu.

şu yuvarlak içindeki ışık yandı. i.imgur.com
  • cari kacik  (04.09.13 22:02:01)
buji kabloları ıslanmıştır belki ama yinede bi ustaya göstermek lazım

  • denizrocket  (04.09.13 22:17:56)
yasinoto.com buradaki 4 numarada yazdığı üzere sadece dizellerde olması gerek o ışığın, anlam veremedim ben de.

  • yakuza123  (04.09.13 23:01:04)
dizel ve benzinli araç aynı konsolu kullanıyordur büyük ihtimal ile. bir şekilde aracın ecu'su ( motoru ve göstergeleri vs kontrol eden bilgisayar ) anlık olarak sapıtmış ve lamba yanmış olabilir.

  • orpheus  (05.09.13 00:45:02)