Üniversitelerin giriş puanları burslu ve burssuz nasıl fark ediyor?

Örneğin koç ünversitesinin bir mühendisliği % 100 burslu ile bursuz kaç kişi oynar?

Bir şey daha soracağım .Okulda burslu burssuz fark ediyor mu? Hem dersler hemde arkadaşlık olarak? Teşekkürler..

çok kişi oynar. yani gereken puan ile boğaziçi'ne falan da girebilirsin (abartıyor da olabilirim ama durum buna yakın).

ayrıca kılavuzlara göz atıp kendin de görebilirsin bunları?
  • zgrydn  (03.09.13 21:10:21)
mesela koç ekonomi için 165.000 kişi oynar :D burslu burssuz farketmez tabi ama okulda arkadaş çevren ona göre olacak chanel çantalı kızla arkadaş olup takılacak gücün varsa olursun tabi arkadaş. zaten koçun tam burslu programına girersen bölüm birinciliğine oynarsın sen 200. olmuşsun adam 165000. olmuş tabi ki işlemci farkı olacak yani.

  • gates  (03.09.13 21:15:12)
iyi vakıfların mühendisliklerinde öyle aranızda bariz çalışkanlık farkı olmaz bence. herkesin kişisel tercih meselesi tabi ne kadar çalıştığı ama uçurumlar olmaz yinede. her burssuz da öyle zengin züppesi gibi takılmıyor sonuçta insanlarla burs durumuna göre değil kişisel özelliklerine göre kaynaşacağını düşünüyorm

  • jedilance  (03.09.13 21:33:19)
Koçluyum, pek çok yakın arkadaşımın burslu olup olmadığını bilmiyorum bile. Tabii ki bazı ortamlarda çok bariz herkesin maddi durumu ancak "Gidersem tikilerin arasında kalır mıyım?" diye korkmana gerek yok.

Fakat şunu söylemem gerek, okulda yaşam diğer üniversitelere kıyasla çok pahalı. Örneğin ucuz olması gereken yemekhanedeki tabldot yemek 6 TL. "Ooo 400 TL veriyorlarmış, rahat rahat yaşarım." gibi düşüncelerin varsa hayal kırıklığına uğrarsın. Yine de TEV gibi kurumların ek bursları var, onlara başvurabilirsiniz.

Herhangi bir bölüm için puanlar bir google araması uzağında.

Başka soruların varsa yardımcı olabilirim.
  • ycan07  (03.09.13 22:14:22)
burslular derece yapacak diye bir kaide yok. ben de burslu okudum. sınıfta toplam 3 burslu vardı. mezun olurken ilk 5'te bir tek ben bursluydum. 2. 3. 4. ve 5. parayla okuyan elemanlardı

  • yemrem  (03.09.13 23:53:26)