ders calisirken dinlenecek muzik

evet neler tavsiye edersiniz gece gece ders calisirken ne dinliyim soyle sakin biseler onersenize

(bkz: god is an astronaut)

bunun dışında "radyo eksen" genel olarak çok iyi gider.

ayrıca stereomood tarzı sitelerin "study" kısmını da dinleyip yeni parçalar öğrenebilirsin.
  • kuja  (03.09.13 01:31:47 ~ 01:34:40)
hemen ..

jack johnson - in between dreams albümünü atıyorsun arkaya.

youtube'da var full albüm. hatta al.

www.youtube.com

eğer kadın sesi duymak istersen herhangi bir sophie zelmani veya norah jones albümü dinleyebilirsin.
  • sabirstone  (03.09.13 02:01:10)
vallahi ben ders çalışırken klasik müzik dinliyorum

öyle hava atıyor gibi olmasın. çok bildiğimden veya entel oldugumdan değil. aklıma bir kompozör geliyor yazıyorum youtube'a önce senfonileri, sonra konçertoları akıyor gidiyor.
bethooven dinleme ama o bir hayli farklı duygular uyandırıyor. chopin'in piyano konçertoları, rahmaninof veya baroka kayarsak bach falan dinlenilir. hem fırsattan istifade klasik müzik hakkında da bilgi edinmiş olursun.
  • bizatihizururi  (03.09.13 02:59:29)
  • tomcat  (03.09.13 03:15:21)
ben klasik müzik mezunu biri olarak, ne klasik müziği ne de herhangi bir müzik türünü öneriyorum.

bunu pedagojik formasyon dersinde baya konuşmuştuk hocayla.
gestalt ile ve zemin-şekil ilişkisi ile açıklamıştı kendisi hatta. zemin ile şeklin yer değiştirmesi ve müziğin ön plana geçmesi sakıncası. uzun zaman olmuş.

tr.wikipedia.org
  • la traviata  (03.09.13 03:17:14)
brain crain, zero-project

  • korbagor  (03.09.13 04:48:47)
sozlu muzik cidden dikkatimi dagitiyor o yuzden enstrumantel muzik ariyodum verdiginiz oneriler gercekten guzel hepinize tesekkurler

  • topraam  (03.09.13 08:11:08)
ben ders calisirken baba radyoyu aciyorum arabesk dinliyorum mutluyum.

  • kanzavuri  (03.09.13 10:25:49)
dinleyenin müzik bilgisi ve ilgisi ile de çok doğru orantılı bu etkileme işi bu arada. bir de, eski alışkanlıkları da.

örnek verelim.
ben devamlı pop müzik dinleyen sözleri de ezbere bilen biri olayım.
illa ki kafam kayar pop dinlerken.

ama mesela klasik müzik dinlemek daha iyidir diyen arkadaşlar da, konservatuvar okumuş kişiler veya klasik batı müziği armonisi ile haşır neşir kişilerin de kafası, sözsüz olsa bile o melodilere ve bağlantılara gider illa ki.

o yüzden ne dinleyeceğinden daha ziyade, belki de bişey dinlemeli mi dinlememeli mi ona bakmalı.

daha önce müzik dinlediğin derslerin sınav sonuçlarından yola çıkarak kendini değerlendirip ona göre bunu kararını verebilirsin.

illa tavsiye gerekiyorsa da, ben "erik satie" dinlerdim.
  • la traviata  (03.09.13 20:39:22)
valla mat fizik geo testleri çözerken metal iyi gidiyor. slayer testament kreator exodus vs vs

  • patr  (04.09.13 20:17:57)