bavulumu bi kontrol etsek olur mu

yarın otobüsüm var gidiyorum üniversiteye uzun süre dönmeyeceğim. Bavulu hazırladım ama bir şeyler unutmuşumdur diye korkuyorum. Şöyle aklınıza gelenleri yazsanız bi kontrol etsek olur mu?

edit: Ankara'da yurtta kalacağım, ilk kez evden çıkıyorum, otobüsle gidiyorum. Bu kadar detay geldi aklıma :)

yurttamı kalıyorsun evdemi?
Evden ilk çıkışınmı?
Biraz bilgi ver
terlik falan al yanına.
  • basond  (01.09.13 00:35:08)
olabilir, neden olmasın ama nerden nereye gidiyorsun? bu çok yardımcı olabilir.

  • mea maxima culpa  (01.09.13 00:35:40)
sarj aleti dis fircasi sevilenlerin fotograflari

  • panthera onca  (01.09.13 00:36:00)
bilgisayar ve telefonun şarj aleti. kullandığın ilacın varsa ilacını unutma. gerisi oradan da alınır unutulursa.

  • kırmızıkaşekaban  (01.09.13 00:36:07)
iğne iplik al evden. gidince almıycaksın belli. lazım olur olup olmadık zamanda
ağrı kesici, krem gibi şeyler de al bulunsun.

  • durbikonusucaz  (01.09.13 00:39:59 ~ 00:40:39)
Şarj aleti
Bir iki çatal bıçak, tabak
Mini ütü
Birkaç askı
Kullandığın ilaçların
Sampuan vs banyo malzemesi
Ailenden her birini hatırlatacak özel memento vs.
Terlik
Yağmurluk şemsiye
  • [silinmiş]  (01.09.13 00:41:33)
yurda geçtiğinde terlik, duş jeli vs lazım olur kardeş. terlik bunlar arasından önceliği olandır :)

  • free bird  (01.09.13 00:42:05)
terlik, havlu.

en çok unutulan şey terliktir.
  • japon askeri  (01.09.13 00:42:13)
Para, cüzdan, kredi kartları, kimlik,
Bilet
Kullanıyorsanız ilaçlarınız
Diş fırçası ve macun.
Tıraş köpüğü, jilet ya da tıraş makinesi.Kişisel kullandıgın seyler vs.
Tarak, fırça.
Kıyafet (alt- üst)
Spor ayakkabı.
Eşofman.
İç çamaşırı, çorap.
Klasik ayakkabı ve bir takım elbise.
Kitap, dergi.
Cep telefonu ve şarj aleti.
Laptop ve şarj aleti.
Kirlileri koyacak ayrı bir poset.
  • Selektivite  (01.09.13 00:44:12)
allah'ını seversen gereksiz fazla eşya götürme. dönüşü de var bunun

  • paintov  (01.09.13 00:45:56)
ben de şehir dışında okurken her zaman önem sırasına göre kafamda bir checklist yapardım.

1-giyecekler (yani eksik olan var mı vs. mesela hırka lazım soğuyan hava için. mevsimlik mont vs. belki eldiven bere kulaklık). sonra üst baş olarak alacaklarımdan dışarıda kalan var mı ? (sevdiğim kazak, pantul vs. :D). ilk kategori bitti böylece.

2-iç çamaşırı-çorap-kemer. yani elbette eksikse ordan da alınır ama yeterli mi vs...

3-ıvır-zıvır takımı. burası baya çetrefilli. macunu fırçası deodorantı şampuanı yok efendim banyo lifi tırnak makası, tarak vs daha akla gelebilecek bir sürü şey.

4- teknoloji ve yan elemanlar: telefon, bilgisayar, onların bilumum bok püsür gereçleri, cdleri vs.leri

5-ayakkabı. giydiklerin hariç ihtiyacın olacaklar var mı ?

6- gerekli belgeler. okulla alakalı olandan kimlik vs. ye kadar lazım olanlar.

7-tabisi de para :D

şimdilik bu kadar. ama unutma. her şeyi tek tek gözle görsen bile bavulu bagaja koyana kadr soru işaretleri seni fiştiklemeye devam edecek. korkma yalnız değilsin :D bir tek senin başına gelmediğini düşünerek gereksiz kötü hissiyattan kendini kurtarabilirsin.

bir de bu bonus olsun: (bkz: uzun yola çıkmadan önce hissedilen huzursuzluk)

:D:D
  • kuul  (01.09.13 00:48:47)
burs başvurularında her türlü evrak işinde lazım olur varsa vesikalık fotograflarını yanına al
ankara serinledi bugün hırka, yağmurluk filan mutlaka al. gelir gelmez hasta olma (erzurumdan vs. geliyorsan bu dediğimi unut)
içiyorsan ağrı kesici koy bi tane yarın pazar açık eczane bulamazsın- yol çarparsa diye.
şampuan macun vs gibi şeyleri yük etme bence ankarada bol bol market var, emin ol
  • niye ama  (01.09.13 01:05:43)