Kredi kartı 101

bugüne kadar neredeyse hiç kullanmadım zorda kaldıkça babamın kartını kullandım fakat internetten alışveriş için kartsız işlem yapabileceğim pek site yok. bu nedenle öğrenci için en uygun kredi kartı nedir?
borcu kapama olaylarını nasıl yapıyoruz bir de? şu cahil kardeşinize bir yardımcı olun.

Benim kredi kartı kullanımım şöyle; alacağım birşey varsa parayı önce kartın hesabına yatırıyorum sonra da gidip alışverişimi yapıyorum.

Gördüğüm en temiz yöntem de bu. Cebinde paran olmadan kredi kartı kullanmak bankadan gidip borç almakla aynı şey. O da saçma geliyor bana.
  • alperz  (21.08.13 15:10:11)
kartın hesabı boşken kesinti olmuyor mu oluyorsa borç mu yazılıyor?

  • bass solo take one  (21.08.13 15:12:10)
İnternette kullanabileceğin para kartları var. Tansaştan, Migroslardan falan edinebilirsin. İçine para yüklüyorsun sadece. Kredi kartı olayına girmeden bu sekilde halledebilirsin.

  • shejia  (21.08.13 15:34:14 ~ 15:34:36)
Kartsız alışveriş pek tabiki mümkün. Pek çok internet mağazası havale seçeneğini sunar.

  • cliquot  (21.08.13 15:53:25)
@cliquot peki taksit oluyor mu havale ile?

  • bass solo take one  (21.08.13 16:01:42)
ing bank pegasus yapmış, bedavaymış.

  • nereye bu gidis  (21.08.13 16:03:56)
@bass solo take one > taksit olmaz.

  • cliquot  (21.08.13 17:27:27)
aziz dostum yapabileceğin en iyi iş işbankasından iş'te üniversiteli kartı çıkarmak. makul bir limit, kart borcu öderken zibilyon tane şube ve bankamatikten kolcayca para yatırma imkanı, başka iş bankası hesaplarına çok kolay transfer edebilme imkanı vs. benim öğrencilik bitti hala kullanıyorum. daha rahatını görmedim.

borcu kapatmak için yapacağın tek şey de borcun tamamını ödemek ?! :D:D
  • kuul  (21.08.13 18:38:04)
Sistem şöyle işliyor bende; hesap özeti borcum hep sıfır lira geliyor. Hatta bazen atıyorum 142 liralık alışveriş yaptıysam 150 yatırmış oluyorum. 8 lira onların bana borcu oluyor. Tabii ki ben bu borçlarına faiz işletemiyorum :D

Bir nevi internetten kullanılabilen, üyelik aidatlı debit card gibi kullanıyorum.
  • alperz  (21.08.13 23:13:13)
bir de limit olayı var. 300 lira limiti varsa örneğin 500 liralık bir şeyi alamıyor veya taksit yaptıramıyorum diye biliyorum doğru mudur? bi yolu var mı yoksa?

  • bass solo take one  (22.08.13 00:20:01)
Ben taksitli almadığım için bilmiyorum ama fazla para yatırırsan alabilirsin tabi. Çok yaptım öyle.

  • alperz  (22.08.13 00:21:38)
evet yaptıramazsın. çünkü mesela 500 lira limitin olsun. 300 liralık bir şey alınca o 300 lük kısmı bloke etmiş gibi oluyorsun. ama taksitleri ödedikçe o limit tekrar açılmış oluyor. illa ki ödeme gününü beklemene de gerek yok. herhangibir zamanda da ödeyip o limiti tekrar yukarı doğru çekebilirsin.

  • kuul  (22.08.13 00:25:53)