win 8'i win 7'ye indirme/downgrade etme

babamlara yeni bir dizüstü alacağım, ben evde değilim bu nedenle win 8'in üstesinden gelemeyeceklerini düşünüyorum, bu nedenle win 8'e downgrade hakkı veren bir laptop arıyorum, bunu da şundan soruyorum bir arkadaşım win 8'i laptop aldı ama bilgisayarla gelen win 8 downgrade hakkı vermiyor, heralde bilgisayarlara gelen tüm windows'lar aynı şekilde değil, yapabilecekleriniz ve yapamayacaklarınız farklı oluyor..

Windows 7 yüklü bir şey alsanız olmaz mı? Biraz araştırırsanız XP yüklü notebook bile bulabilirsiniz.

  • grgn  (18.08.13 14:54:04)
onu da düşündüm hatta boş alayım ayrıyeten windows 7 alırım dedim ama fiyatlar istediğim gibi çıkmadı

  • lllllllllllllllllll  (18.08.13 14:56:05)
aradığınız şey mümkün değil. downgrade olması için o bilgisayarın 7 den 8 e upgradeli olup eski dosyaları da saklaması gerekiyor ki sıfır bilgisayarda buna rastlamak olası değil. tek çözüm boş almak, yada 8 i kullanmayı öğretmek. bu arada ev için kullanılacaksa boş alıp malum yöntemlerden 7 yi elde etmek de bir seçenek.

  • yakuza123  (18.08.13 15:31:04)
freedos alıp , yükleyiver beleşe işte.

  • glamdr1ng  (19.08.13 14:23:06)