Konsol oyunlarının aşırı pahalı olması.

uzun zamandır oyun pc'si toplamak istiyordum fakat uzun seneler sorun çıkartmayacak bir pc'nin fiyatı 3500 tlyi buluyor. (oyunlar malum yerlerden)

dedim o zaman 700 liraya bir ps3 alayım bu sorun da ortadan kalksın fakat gta5 almaya kalksak 150-200 lira arası.
zaten kira, aidat, yemek, içmek derken cepte 200 lira kalıyo bi de oyuna o parayı veremem.

bana bi fikir verin nolur ya.

xbox360 alıyorsun tüm dertlerinden kurtuluyorsun dostum.

  • dahili meddah  (16.08.13 11:46:41)
aga gta5 yeni çıktı. biraz bekle, kampanya ve showroomlarla 75-100 tl arası düşer. korsan işi için tavsiye veremem ama işin öyle boyutları da var.

  • 1tam1ayran  (16.08.13 11:47:38)
3500 tl abartı. 2300 liraya süper bir pc toplayabilirsin.

  • baldur  (16.08.13 11:57:34)
3500 pc biraz pahalı değilmi? ne yaptuın yahu

  • redeath  (16.08.13 11:59:39)
yeni ps serisinin geleceği haberleri kesinleşmişken ps3 yatırımı oyun için bilgisayar yatırımından öteye geçmez gibi dostum. illa yıllar boyu oyun oynacağım diyorsan en azından ps4 ü bekle. zira ps3 çıktıktan sonra ps2 nin halini hepimiz biliyoruz.ps3 te kısa vadede o yolun yolcusu olacaktır.

xbox alırsan korsan oyun oynayabilirsin bu arada. ve ayrıca 3-5 yıllık bir periyodda bütün oyunları ultra özelliklerde oynamak istemiyorsan da bir bilgisayara 3500 tl vermene gerek yok. maksimum 2000 liraya baya canavar bilgisayar toplayabilirsin. bilgisayar alırken önemli olan amacını bilmek. amacın oyunsa sadece oyuna yönelik parçalar alırsın. ben yaklaşık 1-1,5 yıl önce yaptım bu işi ve sadece 1500 lira gibi bir para harcadım ve hala herhangi bir oyunu medium seviyede oynamıyorum. hepsi high levelda canavar gibi gidiyor. ama dediğim şeyi yapman için biraz sabırlı olman gerekiyor, indirimleri takip edeceksin, hangi parçanın nerede ucuz olduğunu araştıracaksın vs. vs. bu taktikle 1 ay gibi bir süre içerisinde türkiyenin dört bir yanından satın aldığım parçalarla efsane olmasa da canavar bir oyun bilgisayarı yapmıştım.
  • syozkn  (16.08.13 12:02:12)
3.500 tl civarı olmasının neden uzun vadede iş görsün istemem. 1500 liraya verip 1 sene sonra çıkan oyun kasarsa moralim bozulur haliyle.
1500 - 2000'lik pc 2-3 sene high veya medium levelda hiç kasmadan seni götürür diyorsanız, araştırmalara başlayayım.

ayrıca monitörüm var, dandik bişey ama yenisini alana kadar idare eder beni.
  • leon  (16.08.13 12:16:47)
pc toplamak için çok kötü bir dönem şu an. bu sene ps4 çıkıp nesil değişimi olacağı için çok çabuk eskiyecektir şu an toplayacağın pc. yeni konsollar çıkınca yeni directx falan gelecek senin aldığın kart desteklemeyecek falan bi ton sorun yaşayacaksın 2 yıl içinde. oyun olayı artık cidden konsollarda oynanan bişey pc' de zor o işler.

  • ritu vs asas  (16.08.13 12:42:20)
bir çok yerde dükkanlar var, elinizdeki oyun orjinal ise, yine orjinal oyunu 10 tl gibi bir ücretle takas ediyorsunuz dükkan içinde. gayet kullanışlı. iyi hoş misss.

ha ps4ü bekle biraz daha derim o ayrı.
  • wiillii  (16.08.13 12:51:14)
Hocut 2008'de aldığım, o zamanın gayet iyi Pc'si ile şu anda rahat rahat oyun oynayabiliyorum. Ha Witcher 2'yi full ayarlarda oynayamam belki de, pc'nin eskimesi olayı biraz fazla abartılıyor. Pc'de çok çok ucuza oyunlar da bulabiliyorsun, dijital devir sağolsun. Korsana yönelmene gerek bile yok.
Konsolları çok çok severim ama aradaki fark hala şudur benim için:
i.imgur.com
  • sesee  (16.08.13 13:12:44)
ikinci el oyun kovalayacaksin, spotculari falan arastiracaksin.

kasa toplama mevzunda ise su anda toplama derim ben. seneye bahar-yaz aylari cok daha uygun olacaktir. maljm yeni nesil konsollar cikacak onlara karsida nvidia ve amd atilimlar yapacak.

xbox 360 idare eder seni kisa vadede.
  • mattiadestro  (16.08.13 13:20:18)
1500-2000 e bir kasa toplayıp, 2-3 sene sonra upgrade e para vermek çok daha mantıklı senin için. high end parçalar her zaman f/p olarak çok kötüdür. şimdi ortalama üstü parçalar topla, yalnızca anakartın işlemci ve ekran kartı geliştirmesine açık olsun yeter. 2-3 sene sonra 1000-1500 tl gibi bir masrafla yeniden canavarlaştırırsın pc ni. hem eski parçaları satarak tasarruf edersin, hem de bu taktik seni 5 seneye rahat tamamlar. hiç bir anakartı da 5 seneden fazla kullanamazsın zaten.

  • yakuza123  (16.08.13 13:54:32)