Berlin'e Gidenlerden Tavsiye

Nerede kalmalı sizce? Metroya yakın bir otel mi olmalı kalacağımız yer sizce yoksa şehrin merkezi mi?

Daha önce "şu otel mükemmeldi" diyenler de tavsiyelerini yazarsa çok süper olur.

Teşekkürler,

  • chavezding  (13.08.13 22:57:12)
turistikse;

friedrich strasse
bundestag
alexander platz
potstdamer platz
fransösische strasse
kudamm taraflarındaki oteller seçilebilir.

hostelse her yer olur; ulaşım cok rahat. yani tarihi yerler yürünerek bile gezilir. ama otobüs, metro alırız derseniz, bence otelin yerin önemi yok. (not:1 ve 2.bölge olması yeterli, yani metro da ring içi olsun) kesinlikle havaalanların oradan otel rezerve etmeyin.

ek olarak bence sehrın en guzel kısmı, kreuzberg, ile friedrichain kısmı
gencler için özellikle =) multikulti =)
  • botamaniaensis  (13.08.13 23:21:28)
eger butce sorununuz yoksa rixos'ta bie kalabilirsiniz.
ama bence, eli ayagi duzgun hostelleri var.
ben aletto jugendhotel kreuzberg'de kalmistim
www.aletto.de
metroya da yakin bir yer, odalar ve ucreti de fena degildi.
gidilmesi gereken yerler;
alman teknik muzesi,
alexanderplatz
brandenburg kapisi

gidebilirseniz, berlin hbf'den yarim saatte ulasilabilinen postdam kentine gidin lutfen. oradaki sanssoucci park'a gidin.

eger, filmlerde gordugunuz nefis bahceli saraylar ilginizi cekiyorsa, cok begeneceginiz bir yer...

ve tabi ki berlin duvari...
  • for the record  (14.08.13 10:28:57)
Xberger'de kalmıştım her gittiğimde. Çok da memnun kalmıştım. Samimi bi hostel Schlesisches tor'da ve metroya 100-200 metre uzaklığında.

www.hostelxberger.com
  • the patient  (14.08.13 14:53:37)