Motosiklet Almak (600cc ve üstü)

Daha önce eksiduyu.ru şunu yazmıştım. Bu konudaki deneyim ve önerilerinize açım ^^

ben yamaha yzf r125 ile başladım. iyi ki de böyle yapmışım çünkü elimin altında bu acemi zamanlarımda çok güçlü bir makina olsaydı daha da zorlanırdım. o makinalar hem ağır hem de kontrol etmesi bir nebze daha zor. acemiyken çevreye odaklanmak varken ve motorun doğasına daha kolay alışmak varken büyük cc'li motor ile başlamak işi zorlaştırır. bence düşük cc'li motor ile başlamak mantıklı. klasik ama doğru bir yöntem.

ha ilk başlarda o motorlarla yapamaz mısın? yaparsın ama çat çut devirirsen kimseye bir şey anlatamazsın. :) can söz konusu.
  • esmer  (12.08.13 15:41:43)
Ben zaten cbr250r kullanıyordum e onu sattım. Şimdi 600f almak istiyorum. Tehlikeli ama gülü seven dikenine katlanır. O kadar kusur\risk kadı kızında da olur ;P

  • quanche  (12.08.13 15:51:27)
ben referans gösterdiğin duyuruyu okumadan yazdım. e o zaman neyini soruyorsun? git al. :)

bir söz vardır; "life begins at the end of your comfort zone" diye. :) çok düşünmeyeceksin ama dikkatli de olacaksın.
  • esmer  (12.08.13 15:53:42)
Yahu almasına alacağım da daha iyi bir seçenek varsa, farklı bir markanın farklı bir modeli varsa bilmek isterim ^^

  • quanche  (12.08.13 15:54:51)
illa enduro mu olacak?

yamaha yzf r6. :) çok düşünüyorsun sen. :)
  • esmer  (12.08.13 15:55:59)
Abi hiç okumuyorsun ya :| 600f gibi ne racing ne enduro olacak! ^^ Muhtemelen daha iyi bir seçenek bulamayacağım ama belki çıkar.

  • quanche  (12.08.13 16:06:14)
abi şirkette açılmıyor proxy yüzünden. :) ne yapayım? kör sağır tavsiye veriyorum.

yamaha xj6. bence fikrini değiştirir. çok güçlü ve karizmatik bir alet.
  • esmer  (12.08.13 16:08:40)
sıfırını bulamazsın ama suzuki bandit 650f oldukça iyi bir alternatif. hatta uzun yolda 600f'den daha iyidir.

  • orpheus  (12.08.13 16:10:29)
yahu bulsanda alma. neden diyeceksen ; bunun arızası var, parça bulması var, anlayan usta bulması var. hadi hepsini buldun sonra satması var.
O yüzden CBR600F candır, canandır.

  • Absinthe75c  (12.08.13 16:11:21)
yine fikir vermesi açısından; yamaha mt-09

youtube'da yeni reklamını izle, hastası olursun. :)
  • esmer  (12.08.13 16:20:34)
Honda NC700

  • tuyra  (12.08.13 16:26:44)
sahibinden.com'da ikinci el ducati monster'lar var 14-15 tl bin civarında. Bi incele derim. Naked motorların en yakışıklılarından. tabi temiz bulabilirsen...

  • thracia  (12.08.13 16:33:31)