İstanbul Dısında şehirlerde yaşayamama sorunu

Doğma büyüme istanbullu olan biriyim.Seyahat amacıyla Ankara izmir ve antalya ya gittim.Bu 3 şehir de yaşayamam alışmamam gibi geliyor ..Yani türkiyede istanbula alışmıs biri diğer illerde yaşayamaz mı * Alışma sorunu mu doğar hep

antalyaya belki alışamayabilirsin ama izmir ve ankarada pek sıkıntı çekeceğini sanmıyorum.Özellikle izmirde daha rahat edersin.

  • gorki  (13.07.13 01:57:29)
ben de aynı durumdayım, ankara'dan neredeyse nefret ediyorum hiç ısınamadım, izmir'i seviyorum, kordon mordon, insan profili falan çok güzel de hacı en büyük eğlence yeri alsancak kadıköy'ün iki sokağı kadar yok. istanbul'da aradığın her şey her yerde var, konserler etkinlikler burada falan filan. tamam istanbul'un çilesi de çok ama vapura binince unutuluyor be :)

  • r_u_h  (13.07.13 02:03:31 ~ 02:03:46)
istanbuldan tasinacaksam olsam bu ancak baska bir metropole tasinmak icin olurdu. kucuk sehire dayanamiyorum fazla.

  • chavezding  (13.07.13 02:09:28)
ben başka şehirlere alışamadım. dönüp dolaşıp istanbul'a geldim. şimdi işsizim. başka şehirlerde iyi maaşlı işler var. ama gitmiyorum. az maaş olsun istanbul'da olsun.

  • bilimkurgu seven uzayli  (13.07.13 02:17:25)
Yasamaya yasanir da istanbullu olan biri hep eksikligini hisseder. Izmirde vapura binince izledigin tek sey duz bi deniz ve cirkin bi sehir goruntusu. O zaman isranbul'un manzarasinin kiymetli oldugunu anliyor insan. Yine de kisiden kisiye degisir bu tur hisler.

  • nathanieltroy  (13.07.13 02:32:45)
istanbulda doğmuş büyümüş birisi olarak, izmirde yaşarım gibime geliyor, ankara mevzubahis bile değil .

  • cedric tweedledee  (13.07.13 03:54:21)
Kişilikle alakalı bence, Tekirdağ' da doğdum, büyüdüm ben, üniversiteyi Ankara' da okudum, alıştım, 13 senedir İstanbul' da yaşıyorum, alıştım.

  • charlesbukowskiineksi  (13.07.13 08:44:02)
doğulan büyülen yer istanbul ve üniversite için 7.5 yıl yaşanan yer izmir.

karar: cık !

izmir'de kesin olarak yaşanmaz biliyorum.
  • kuul  (13.07.13 12:15:39)