nokia 500 vb

dokunmatik telefon fobisi olan, telefona büyük paralar bayılmak istemeyen ve kullandığı en pahalı telefon şu anki 100 liralık samsung'u olan bir şahıs olarak; birazcık akıllı telefon merakına kapılmış durumdayım. nedenleri ve aradıklarım;

1- mp3 player'ım 4gb, yetmiyor. malum bu telefonlarda 32 gb'a kadar falan kart rahatlıkla takılabiliyor. ancak ses kalitesi şu anki sony mp3 player'ımı aratmayacak,
2- her gün şarjı bitmeyecek,
3- ara sıra bir şeylere bakmak lazım olduğunda harıl harıl internet kafe/bilgisayar laboratuvarı aratmayacak kadar internet fonksiyonu olacak,
4- tabi ki google maps
5- ve muhtemelen grooveshark
6- şöyle ilginç bir şey gördüğümde, ya da hadi hatıra olsun niyeti olduğunda az buçuk net ve bakılası bir fotoğraf çekebilecek bir kamera (en az 3.2 mp falan gerekiyor sanırım bunun için)

bunlar doğrultusunda baktığımda 2 telefon hoşuma gitti,

www.teknosa.com

özellikle boyutları ve görünüşü itibariyle nokia daha çok hoşuma gitti, özellik açısından da sony'den iyi gibi gözüküyor ama symbian'ın android'den çok daha kötü olduğu falan yazıyor her tarafta. hiç de anlamadığım için bir şey diyemiyorum. bir de mp3lerde nokia'nın ses kalitesi (kulaklıkla) ve equalizer seçenekleri sony kadar iyi olur mu bilemedim.

fikri olan?

bunca yıllık nokia kullanıcısıyım daha yeni asha 302 aldım ama asha 501 bekliyorum deli gibi. fiyat / performans canavarı olacağı söyleniyor.. 99 $

türkiye fiyatı tahminen 300 tl...

nokia ashe serileri

1, 2, 3, 6 ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılar.. 4 - 5 için bir şey diyemem.. asha 302'de yok ama destekleyen telefon vardır belki...

1430 mAh batarya var benim telefonda 5 gün bekleme süresi var.. sadece mesajlarıma baktım, hiç konuşmadan denedim.. 2 gün sık kullanırsan dayanıyor telefon...
  • synche  (07.07.13 23:06:27 ~ 23:20:40)