üniversite mi bölüm mü ?

tercih sıralamama karar veremiyorum. uludağ veya kocaeli hukuk mu istanbul veya ege psikoloji mi? cevaplarınızı bekliyorum

Hukuk ve Psikoloji ikilemınde kaldıysan idealin yok dmekdir.Taban tabana zıt bölümler.

Hedef yoksa bence hukuk yaz.
  • gorki  (05.07.13 14:14:08)
mesleğini seç öncelikle. avukat mı olmak istiyorsun psikolog mu? ya da bu bölümlerin diğer iş alanlarına göz at. kendine bir yol belirle, puanın tutan yeri tercih etmektense.

  • nilmiye  (05.07.13 14:14:29)
bunun cevabini burada kimse veremez ne yazik ki.. hukuk nee psikoloji ne. sizi tanimiyoruz hayattan beklentilerinizi bilemeyiz. 4 sene uni okuyacaksiniz ama okudugunuz bolum ileriki 10 20 30 senelik meslek hayatinizi belirleyebilir.. benzer seyler olsa neyse de hukuk-psikoloji.. bolum sececeksiniz once.

  • babamasoliimbananickaldirsin  (05.07.13 14:14:36)
soylenenlerin hepsine katilmakla beraber sunu ekleyeyim. Avukat olan arkadaslarimin hepsi, isinden memnun degil ki aralarinda derece yapanlar da var. Eger bir bayansaniz, pdr derim. Paranin dibine vuruyorlar. Illa da hukuk diyorsan da avukat olma, akademisyen ol, ya da avukat olup en az ing+ bir dil daha bil.

  • Rocky Binboga  (05.07.13 14:19:11)
yahu tabii ki bölüme göre seçim yapacaksın; zaten saydığın üniversiteler arasında sadece üniversite adı baz alınacak şekilde yapılabilecek bir ayrım yok ki, hepsi aşağı yukarı aynı işte.

çoğu kişi şu üniversite bölüm seçme olayını 4-5 yıllık zannediyor ya, şaşıp kalıyorum. en iyi ihtimalle 50-60 yaşına kadar seçtiğin bölümde aldığın eğitimin izdüşümü olan mesleği icra edeceğinin farkına varıp seçim yapman hayrına olur. hukuk neree, psikoloji nere..

ayrıca bir hukukçu olarak da soruna cevap vereyim; hukuk ciddi ciddi düşünmüyorsan yalnızca "puan iyi" diye seçim yapılacak bir meslek değil. üniversiteden sonraki iş hayatı zor, emek, tempo isteyen; sürekli olarak kendini geliştirmene muhtaç bir iş bu. şimdiden kolay gelsin...
  • treamorg  (05.07.13 14:23:17)
hukuk

  • lady montana  (05.07.13 14:24:29)
psikoloji

  • the kene  (05.07.13 15:45:31)