bazı şehirler hakkında bilgiye ihtiyacım var

eğer atanırsam aşağı yukarı 1 yıl gibi bi süre kalma durumum olacak buralarda. yaşanırlık olarak, gelişmişlik olarak, sosyallik olarak bir sıralama yapın desem nası bi sıralama yapardınız. şehirler şunlar,

- bolu
- manisa
- adana
- ordu
- kastamonu
- osmaniye
- yozgat
- gümüşhane

şehrin merkezine de atanabilirim bir ilçesine de. bunu da küçük bir not olarak yazayım.

Kastamonu, osmaniye, yozgat ve gümüşhane'yi sil.

  • piotr  (02.07.13 15:09:46)
ordu yerine samsun olmuyor mu?

  • utkucbkc  (02.07.13 15:11:26)
1- bolu (hem konumu hem de doğal güzellikleri)
2- ordu (doğal güzellikleri ve kısmen insanları)
3- manisa(konumu ve iklimi)
4- adana(ulaşım kolaylığı ve büyükşehir oluşu)

diğerlerini hiç düşünme bence de.
  • dahili meddah  (02.07.13 15:11:30)
3ü hakkında bilgim var, dolayısı ile 3ünü sıralayacağım.
adana > manisa > osmaniye
Adana çoğunu döver sanırım listedekilerin, gelişmişlik bakımından.
  • neyleyim  (02.07.13 15:12:04)
samsun da var onu yazacağım kesin olduğu için eklemedim buraya. ya zaten sadece bu şehirler yok ist., kocaeli, izmir, bursa, ankara gibi yerler de var. onları üste, bu şehirleri de teker teker alta döşeyeceğim. ama ben de gümüşhane, yozgat, osmaniye'ye takıktım. kastamonu da mı kötü?

  • Kaczynski  (02.07.13 15:15:15 ~ 15:16:54)
uzaklara uçma kuşum kocaeli yeter

  • mustafa34  (02.07.13 15:18:36)
manisa -merkezde oturuyorum ne ararsan var (gece hayatı sadece bell başlıyerlerde oralardanda 20 yıldır geçmedim bilemicem )

izmir dersen arabanla 15 dk de bornavadasın otobüsle 30-40 dk
5m migros var , şehir merkezi sağlam burada bi sevgi yolu var istanbul istiklal caddesine benziyor ama 1/100 ölçekle küçültüşmüş hali :) max 500 -700 metre falan full dükkanlar vs. vs.
şehir merkezi gece 2 ye kadar canlıdır
çok sesis sakin yerleri de var laleli -uncubozköy civarları mesela
iktisadi idari bilimler üniversitesi uncubozköyde şehir merkezinde sayılır

izmirden gelenler şöyle bir tabir kullanıyorlar ''manisada yaşanılır , izmirde gezilir'' yani öğrenciler için 4-5 gün üniversite cuma cts pazar izmir yapabilirsiniz . ekonomik bir şehirdir
ulaşım kentkart geçerli öğrenci 1.25 lira

dahada aklıma başka bir şey gelmiyor ama sorarsan yardımcı olurum
  • opeth  (02.07.13 16:24:26)
adana en gelismisi
bolu en yasiniliri

tabii senin beklentilerine de bagli
  • ermanen  (02.07.13 16:27:44)