bayrak yakma olayı

malum, internette görüntüleri dolaşan bir bayrak yakma olayı var. bu görüntüleri birçok haber kanalı da verdi. sözlükte, bu haberin yalan olduğu, bayrak yakma olayının 2010 yılında dolapdere'de gerçekleştiği iddia edilmiş. biraz önce görüntüleri tekrar izledim, basbayağı kızılay'da çekilmiş. bu görüntülerin 2010 yılında dolapdere'de çekildiğini iddia edenlerin iddialarının dayanağı nedir?

www.youtube.com

bu da linkimiz olsun
  • tuborg yesili  (27.06.13 00:00:46)
ayrıca sözlükten takip et çok daha fazla fikir sahibi olursun iki türlüde kendi kararını kendin ver. orada çok daha net açıklandı zaten uzun uzun buraya yazmıyorum

  • tuborg yesili  (27.06.13 00:05:14)
benim izlediğim video da buydu. sağ taraftaki dore müzik, kızılay'da zaten. sözlükte uzun uzun açıklanan ne? buraya yapıştırın, ben de faydalanayım.

edit: www.do-re.com.tr
2. resme tıklayın, yukarıda "...e ulaşım" yazıyor. mezkur video'nun sonunda da "...ikle ulaşım" yazısı aynen görünüyor.
  • marcelorios  (27.06.13 00:09:55 ~ 00:15:09)
(bkz: ethem sarısülük'ün türk bayrağını yakması )

bu başlıkta ki her entryi baştan sona okumanızı tavsiye ederim.

lütfen hepsini ama.
  • tuborg yesili  (27.06.13 00:15:21)
aynen ben de anlayamadım. trt'de bire bir ankara'da ki yerlerle eşleştirerek gösterdiler. i. gökcek malum ama direkleri göstererek bu tarz direkler sadece ankara'da var dedi.

  • herseyi birakip gitmek istiyorum  (27.06.13 00:16:41)
lütfen sizden rica ediyorum (bkz: ethem sarısülük'ün türk bayrağını yakması)

her entriyi okuyun.

kendim yorum yapmıyorum çünkü tarafımı ben burada da 20 gün önce belli ettim. bana eleştiri geliyor yanlısın sen diye.

alın hepsini ama lütfen hepsini okuyun tek tek.

karşıt görüşlerde var. hepsi var.

yorum sizin.
  • tuborg yesili  (27.06.13 00:19:17)
o başlıkta yazılanların çoğunu okudum. soruyu da bunun için sordum zaten. görüntülerin 2010 yılında dolapdere'de çekildiği iddia edilmiş.
ben de diyorum ki, bunun delili nerede?
bir kere, görüntüler kesinlikle kızılay'da çekilmiş. bunda şek ve şüphe yok.
dolapdere iddiası çürüdü. geriye, 2010 yılında çekildiği iddiası kalıyor. okuduğum entrylerin bazılarında, bu görüntülerin 2010 yılında trt'de yayımlandığı iddia ediliyor ama kimse bu iddiasını delillendirememiş.
  • marcelorios  (27.06.13 00:21:32 ~ 00:23:40)
birkac tane cocugun türk bayrağını yakmasi ak parti'yi hicbir zaman hakli cikarmaz. lafi oraya getireceksiniz anladigim kadariyla. gelmeden ben soyliyim de

  • maresalx  (27.06.13 00:23:51)
@maresalx,
yanlış anlamışsınız. lafı hiçbir yere getirmek gibi bir amacım yok.

  • marcelorios  (27.06.13 00:25:54)
(bkz: trt'deki bayrak yakma videosu) özellikle 10 ve 11 numaralı girdilere dikkat.

okuyunuz. ilk girdiyi değil hepsini okuyunuz.

ayrıca bayrak yakılması şu bu hiçbir şekilde ethem sarısülük cinayetini meşrulaştırmıyor.

akp nin faşist uygulamalarını ört bas etmiyor
  • tuborg yesili  (27.06.13 00:26:04 ~ 00:27:33)
@tuborg yesili
bir cinayeti meşrulaştırma amacı güdüyor gibi mi görünüyorum? hangi insan, nasıl bir saikle bir cinayeti meşru göstermeye çalışabilir? ben öyle birisi değilim. dikkat ettiyseniz, sorumun içinde rahmetlinin adı dahi geçmiyor. ben sadece, görüntülerin yalan olduğu önkabulünün nereden geldiğini merak etmiştim.

  • marcelorios  (27.06.13 00:30:35)
gün içerisinde çok çok fazlasını sözlükte gördüğüm için artık bende bu konuda ön yargı oluştu o yüzden ekleme ihtiyacı duydum. ön yargım için kusura bakmayın.

verdiğim 2. bağlantıda da gördüğünüz gibi 6 haziran tarihinde konuşulan bayrak yakma videosu var. bugün ilk önce ethem sarısülük bayrak yaktı diye öne çıkarılan video bu videoydu sonra baktılar ki bu yenmiyor ankarada çekileni ortaya koydular. o yüzden insanlar istanbul 2010 ikilemine düştü.
  • tuborg yesili  (27.06.13 00:38:15)
bayrak yakmak dogru bisey degil ama bundan once konusulmasi gereken bir suru sey var; gencecik insanlar oldu, iskence yapildi, insan haklari ihlallerinden gecilmiyor, gazdan etkilenip olen hayvanlar oldu.

tum bunlara bakisiniz "bayrak bu olayda mi yakildi acaba"ya gore sekillenecekse, bence hic kasmayin, yakildi kabul edin. sonucta bir provokator cikip her hangi bir olayda bayrak yakabilir, bayragi bu kadar kutsayanlar da hedef kitle olarak cok guzel yonlendirilir.
  • nawres  (27.06.13 00:38:24)
arkadaşlar olay karışıyor. bakın 2 video var. birincisi istanbulda 2010da çekilen video bugün önce ilk olarak o ortaya çıkarıldı ama kimse yutmayınca değiştirmişler o videoyu.

dolayısıyla şu an herkes kendi izlediği gördüğü video üzerinden konuşuyor.

istanbul 2010 videosu 6 haziran tarihinde trt de yayınlanan video.

işte ortalığı böyle karıştırıyorlar.

bilgi kirliliği dedikleri tam olarak bu.
  • tuborg yesili  (27.06.13 00:39:58)
@tuborg yesili
açıkçası yine anlamadım. 2010'da çekilen görüntüler hangisi? youtube'daki videoların neredeyse hepsine baktım. hepsi de kızılay'da çekilen görüntüler.
"bakın 2 video var. birincisi istanbulda 2010da çekilen video bugün önce ilk olarak o ortaya çıkarıldı ama kimse yutmayınca değiştirmişler o videoyu." demişsiniz. ben sadece 1 tane video bulabildim. sizde varsa, 2 videonun da ayrı ayrı linklerini paylaşabilir misiniz?

bir de, trt'nin 6 haziran'da yayımladığı video hangisi?
  • marcelorios  (27.06.13 00:57:09 ~ 00:58:02)
youtube yayından kaldırmış. trt de bayrak yakma videosu başlığı olarak verdiğim başlıkta o videodan söz ediliyor.

zaten tarihe bakarsanız 6 haziran.

o yazarlara soracağım o başlıkta yazanlara ben şu an bulamıyorum çünkü bulduğumda dönüş yaparım
  • tuborg yesili  (27.06.13 00:59:42)
(bkz: ethem sarısülük türk bayrağı yaktı yalanı) böyle de bir başlık var

  • tuborg yesili  (27.06.13 01:20:51)
lütfen bakın (bkz: 21.05.2010 )

ayrıca yine lütfen bakın (bkz: 31 mayıs 2013 ankara meşrutiyet caddesi olayları)
  • tuborg yesili  (27.06.13 02:48:05 ~ 02:52:22)
tamam, 2010 tarihinin nereden çıktığı şimdi anlaşıldı.
sözlükte verilen link şu:
imageshack.us

bu fotoğraftaki tarihin 21.05.2010 olduğu iddia ediliyor.

bu da benim, direkt olarak videodan aldığım görüntü:
i.imgur.com

bir kere tarihin 2010 olması imkansız, 05'in önündeki 0 ve saniye olan 50'nin içindeki 0 ile 2010 olduğu iddia edilen tarihin sonundaki 0, farklı. zaten 2010 olduğu söylenen tarihe bakıldığında, 2'den sonra gelen 0 ile 1'den sonra gelen ve 0 olduğu iddia edilen rakam farklı.
sonuç olarak, tarih kesinlikle 2010 değil.
şimdi, tarih 2010 değilse, kaç?
ya 21.05.2012 ya da 31.05.2013
benim gönderdiğim linkteki kırmızı ve siyah çemberle işaretlenmiş alanlara bakın. tarih 21.05.2012 saat 21.12.51 olsaydı, bütün 2'lerin aynı şekilde olması lazım. ama resme dikkatli bakıldığında sadece işaretlediğim rakamların birbirleriyle aynı olduğu ortaya çıkıyor. siyah olanlar 2 ama kırmızı olanlar kesinlikle 3. yani aslında, tarih tam olarak 21.05.2012, saat 21.12.51 değil,
31.05.2013, saat de 21.13.51.
sonuç olarak, video görüntülerinin 31.05.2013 ve saatin de 21.13.51 olduğuna, kesinlikle emin oldum.
2010 tarihinin de nereden çıktığını anlamış oldum. teşekkürler.
  • marcelorios  (27.06.13 09:52:40 ~ 10:10:18)