[]

Illustrator'da Orjinal Boyut Gorme

illustrator'da en basta yeni document acarken document settings'in ayarlandigi kisimda boyutlari 85mmx55mm olarak girdim. ustune calismayi yaptim falan. simdi bu dizayn 85mmx55mm ustune print edildiginde gercek hayatta nasil gorulecek onu gormek istiyorum ekranda. view original diyince 450% boyutlarinda falan gosteriyor ve ekranda 85mmx55mm'lik bir alandan cok daha buyuk bir alan gozukuyor. nasil yapilir bu istedigim sey?
 
en kolay basit olarak pdf olarak kaydet sonra pfd'i %100 olarak göster


  • exodia  (22.06.13 14:11:35) 
ekranda bakarken yüzde yüzde de baksan gerçek hayattaki gibi görünmeyecek. büyüklükleri bu şekilde karşılaştırmanda faydası olabilir ama ekranın çözünürlüğü çok düşük ve ekranda yüzde yüzde okunmayan yazılar basılı kartvizitte okunacaktır.


  • nilmiye  (22.06.13 14:35:30) 
monitörlerin çözünürlüğü piksel tabanlı, baskıların da nokta tabanlı olduğunu düşünürsek, mümkün değil.


  • tuvalettekamufleolmayacalisanhamambocegi  (22.06.13 19:04:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.