Rejim ve Alkol

Efenim merhabalar. Hayatımda ilk kez bira göbeğimi eritmek için ciddi bir rejime girdim ve 1 haftadır istikrarlı bir şekilde devam etmekteyim. Fakat cuma gecesi olmuş şöyle ayaklarımı uzatayım haftanın yorgunluğunu 2 duble rakıyla atayım istiyorum. Rejime ne gibi bir etkisi olabilir rakının?

Bira kesinlikle yasak bu tamam :) Ama ya rakı :)?

rejimi falan salla. hele mevzubahis morbid obezite değil de bira göbeği ise. onun yerine sporu öneriyorum. mekik çek abi?
dünyada içkinden güzel şey var mıdır? niye mahrum kalasın... azıcık tembellik tozunu üzerinden at, (yeni) bir spor dene, rejime falan hiç gerek yok.

birayı seviyor da içmiyorsan günah ya...

alkolün etkilerine gelince. alkolün karaciğerde parçalanması için gerken enerji alkolün verdiği kaloriden daha fazladır. bu yüzden net olarak baktığında aslında alkol alarak kilo bile verebilirsin gibi durur. ama alkolün vücuttaki suyu tüketmesine ne demeli? yağ eriten - kas yapan metabolik faliyetler bir hayli suya ihtiyaç duyuyorken, buna dikkat etmekte fayda var.

onun dışında başka bir rahatsızlık yoksa durduğun kabahat. iki duble de bana koy.
  • lhun  (27.02.09 21:34:04)
@lhun

İşte iş güç koşturmaca derken spora fırsat kalmadı. boy 183 kilo 73'tü 71'e düştü. iyi gibi duruyor fakat şu göbek olayı sıkıyor insanın canını :)

Sporada sanırım önümüzdeki hafta başlayacağım.
  • alkolik imam  (27.02.09 21:37:35)
rakiyi mezesiz icebileceksen 2 tek bir sey yapmaz.

beyaz sarap + raki rejim ickileridir benim bildigim
  • anneke  (27.02.09 21:40:44)
1,5 sene kadar önce günde minimum 2 paket içtiğim sigarayı bırakmamdan sonra yemeğe abandım ve 83ten 98e kadar çıktım. bira göbeği falan o biçim. neyse yemeyi azalttım h.içi 2 akşam 1saat koşuyor 3 akşam da evde dambıl çalışıyorum. h.sonu spor yok içki yemek var.
bira içiyordum h.sonları ama şimdi votkaya geçmeye karar verdim. hamallığı da yok.göbek daha gitmedi 90 kiloya kadar indim. ama gidicek kararlıyım:) boy 1.89:)

diyeceğim o ki; kendini çok kasma. bi iki biradan bi bok olmaz. ama rahatsız ediyorsa işte rakı, votka fln iç. bi de ben şöyle yapıyorum misal pazar günü pizza mı yedim kendime pazartesi günü extradan 20 dakika fazla koşacağıma dair söz veriyorum. he sözümü tutuo muyum?hayır.pazartesi akşamı 30 dakika fazla koşuyorum( inceden psikopatlık mevcut evet:)
  • charlesbukowskiineksi  (27.02.09 21:47:07 ~ 21:49:16)
hocam birayı kesme be :) yediğini kes ama birayı kesme. şöyle haftada 5 kere en az 40 dakika kardiyo yapsan yeterli olur zaten göbeğin gitmesine. ama tabi kısa vadede bi sonuç beklenmeyecek. en az 2 ay bir süre tanı kendine, farkı bariz biçimde görürsün. anahtar kelime "kardiyo".

edit: bu arada 183 boy 71 kiloda ne göbeği allah aşkına? :)
  • joelino  (27.02.09 21:58:42 ~ 22:03:33)
20 cl kadar bira içmenin bir zararı olmaz. ama fazlası içilmemeli.

  • trista  (27.02.09 22:07:54 ~ 22:08:32)
duyuruya salça ol mode on:)
@joelino ; bu kardiyo ne ola ki:) anlat bana öğret:)

  • charlesbukowskiineksi  (27.02.09 22:27:02)
o 2 duble olmaz, 5 duble olur, yanında da peynirdi, salataydı derken rejim gider. :)

  • thefirstfbli  (27.02.09 22:30:56)
kilo vermek için sadece spor yeterli değil. ha diyorsanki cross trainer ile bir saat kasarım hacı, iki duble rakını paşa paşa içersin.
tek bir formül var: alınan kalori<yakılan kalori
alkol tüm kalorilerin anasıdır, bunu da bilin...
  • redlinetheturk  (27.02.09 22:39:44)
@charlesbukowskiineksi

(bkz: cardio)

ara vermeden hafif tempoda 40 dakika civarı koşmak mesela tabi bu senin kondisyonuna bağlı, fazlaysa hafif degil biraz daha tempolu koşabilirsin , ya da 40 dakika civarı bisiklete binmek, aklına ne gelirse işte
  • joelino  (27.02.09 23:10:55)
Cardio: kalp atış hızını şu an tam hatırlayamadığım fakat normalin üstünde bir seviyeye çıkararak terlemeye ve vücudun yağ yakımına yarayan çalışma türü. Koşu bandında 5-6km'nin üzerindeki yürüyüşler, kondisyon bisikleti (programları vardır ayrı ayrı) ve elliptical cihazı benim cardio çalışmalarında kullandığım aletler. Haftanın en az 3 günü, gün başına 40-60dk çalışırsanız çok faydasını görürsünüz. 20dk tempolu yürüyüş, 20dk bisiklet ve 8-10dk eliptical başlangıç için iş görebilecek bir program.

  • stephen dedalus  (27.02.09 23:13:41)
ayni ikilemi o kadar cok yasadim ki. gerci ben her aksam 'uf bugun cok yoruldum 1-2 bira iceyim diyodum' :) haftada 1-2den bir sey olmaz hatta faydalidir. butun hafta calis, didin haftasonuda gobegi dert et, olacak is mi? bana kalirsa cuma, c.tesi icmen lazim, yoksa stres yapar daha cok gobek yaparsin:) hem kilon olsa bari. erkek adamin biraz gobegi olur noolmus yani.
illa gobeksiz olacam diye kasiyosan kendini, internette 'slim in 6 weeks' diye arat, onlarin great abs videosunu indir. 7dk ayir gunde 6 haftada tas gibi karin kaslarin olsun. tecrubeyle sabit..

  • legalalien  (28.02.09 03:07:51)
@joelino
@stephen dedalus:
akşamları 10dk yürüyüş akabinde 20dk. koşu , geriye dönüp 20 dk. daha koşu, 10dk. yürüyüş eve dönüş ( home sweet home )- ki eve geldiğimde tişört sırılsıklam oluyor - ben ne zamandır kardiyo yapıyorum da haberim mi yok o zaman?
  • charlesbukowskiineksi  (28.02.09 08:37:39)
@legalalien:
bi' buldursan ya paşam videoyu. çok büyük swvabı var:)

@ alkolik imam: duyuruna çok sardırdığımın farkındayım. özür:)
  • charlesbukowskiineksi  (28.02.09 08:41:34)
rakı ve cin rejiminin içine etmez, faydası bile dokunur. bira ya da herhangi bir şey için de kesinlikle yasak diye düşünme. zamanla sinirlerin bozulur =)
bir de rejimin yanında ufaktan spora başlaman lazım. neyse benim anlamadığım şey, 183 boy 71 kiloda bira göbeği ne geziyor?

  • cgcore  (28.02.09 10:32:56)
Şurada kalori tablosu var
cachafm.azbuz.com

  • endless dream  (28.02.09 11:17:35)