Banyo Yapma Şekli

Can sıkıntısından bulduğum soruya bak...

Nasıl banyo yapıyorsunuz?

Örnek cevap: Saç--vücut--lif--saç vs...

önce yüzümü jelle yıkıyorum, sonra saçımı, en son vücudumu lifle yıkıyorum, bazen kese yapıyorum, sonra tekrar yüzümü yıkayıp çıkıyorum. en sona doğru suyu dayanabileceğim en soğuğa getiriyorum. daha dinç oluyor insan.

  • trachemys scripta elegans  (24.05.13 01:52:17)
şampuan- saç kremi - kremli saçı topluyorum - vücut - lif - yüz - şampuan - duş jeli

  • gloria  (24.05.13 01:53:25)
gloria +1 bu kadar olur

  • nunishuris  (24.05.13 01:55:17)
şampuanı önce yap, cilde en son vücut jeli-sabunu değmiş olsun. şampuan cilde dokunabiliyor.

  • innerbliss  (24.05.13 02:09:23)
ıslanma
sabunlanma
ön durulama
asıl şampuanlanma
ara durulama
az şampuanlanma
ana durulama
çıkış
  • elalemin derdi  (24.05.13 02:15:25)
Önce vücut en uyduruk sabun veya duş jeliyle köpürtüyorum.
Sonra en sevdiğim güzel kokan doğal bir sabunla yıkıyorum.
Sonra yüzünü ayrı bir jelle temizliyorum.
Fırça gibi bir aletle peeling yapıyorum.
Sonra saçlarımı yıkıyorum. Sonra kremliyorum. Saçlarım kremi emerken ben de dağıttığım banyoyu topluyorum çabucak. :) Sabunu lifi suya tutuyorum. Saçlarımı durulayıp çıkıyorum.
  • kırmızıkalem  (24.05.13 02:35:28)
Yuz temizligi yapiyorum peeling ya da daha hafif bir temizleyici ile. Saclarini sampuanliyorum ardindan vucudumu beyaz sabunlu lifle yikayip masaj fircasi kullaniyorum sonra saclarimi tekrar sampuanliyorum kremliyorum o sirada iste yeri degisen seyleri duzeltiyorum saclarimi duruluyorum sonra yuzumu bir daha yikiyorum sabunla ardindan da o gun nasil hissediyorsam ona gore bir dus jeli secip mutlu mutlu bir daha lifi kullanip durulaniyor ve hic ama hicbir yere dokunmadan cikiyorum kuvetten.
Evet, banyo sapigiyim.

  • retronology  (24.05.13 02:55:34)
iyi soru bulmuşsun bizim yaptığımız banyo değilmiş onu anladım.

önce her yerimi su ile yıkıyorum
sonra başımı şampuanlıyorum
en sonda vücudumu köpükleyip duruluyorum
aha bitti işte 20dkda
  • jedilance  (24.05.13 04:04:28)
siz iki günde bir bu kadar suyu harcıyor musunuz gerçekten?

ıslanıyorum, saçımı şampuanlıyorum, duruluyorum, sabun+lif yapıp çıkıyorum. 15 dk sürüyor en fazla.

vay arkadaş.
  • styx  (24.05.13 05:09:13)
çatıya çıkıyorum
yağmur duası yapıyorum
yağmurla ıslanıyorum
kendi yapımım sabun ile ovalanıyorum
yağmur bitene kadar ikinci bir yıkama ve köpürme. yağmur uzun sürer ise fazla durmuyorum
kurulanıp eve gidiyorum

bu saatte bu kadar oluyor.
  • haydarii  (24.05.13 06:09:55 ~ 06:31:47)
şöyle bir dökünüp çıkıyorum

  • Hyyerr  (24.05.13 10:26:49)