[]

Bir anime film izlemiştim tam hatırlamıyorum.

Bir kız vardı başrolde. Bir de kedisi vardı. Annesi ile vedalaşıp başka bir şehre gidiyordu uçan süpürge ile. Hatta şehre giderken yağmur yağıyordu da süpürgeyi zor zaptediyordu. Kaldığı evde kedisi kaçıyordu, sonra eş bulup geri geliyordu falan. Şehirde çarpık kentleşme vardı. Camının önünde komşunun çatısı vardı, hemen atlıyordun mesela. Bir de fırıncı vardı ve bunun başroldeki kızla alakası vardı fakat alakayı hatırlamıyorum. Ve (emin değilim) kız bir oğlana aşık oluyordu. Olmayabilir de. Daha fazla bir şey hatırlayamıyorum beynimi s.... Ama güzel bir anime filmi olduğunu biliyorum.Bu açıklamalar ile bahsettiğim anime filmi bulabilen olursa harbiden önünde saygıyla eğilir, şapka çıkarırım.

 
  • ermanen  (23.05.13 18:09:20) 
www.imdb.com
küçük cadı kiki

  • nilmiye  (23.05.13 18:09:28 ~ 18:10:00) 
kiki's delivery service (ingilizcesi de olsun)


  • aruna  (23.05.13 18:26:52) 
"küçük cadı kiki" türkçesi de olsun :)

He bu arada film çıktığı yıl yani 1989'da animage anime büyük ödülünü kazanmış. Filmin güzel olduğunu hatırlarken yanılmamışım yani. :)
  • eksi was here  (23.05.13 18:31:09) 
miyazaki'nin tüm filmleri süper, özellikle kurenai no buta. studio ghibli'den babam çıksa izlerim. :S


  • aruna  (23.05.13 18:58:17 ~ 18:59:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.