kelime ezberlemek..

ingilizce kelime dağarcığımı genişletmek için ne yapabilirim sağlam tavsiyelere ihtiyacım var..

dizi izlesen? diğer türlü bana zor geliyo. diziyi izledikten sonra illa ki bilmediğim kelimeye bakıyorum ve aklımda kalıyo.

  • esek sipasi  (21.05.13 14:00:13)
okuma yap.
şarkı sözlerini takip et, onları çevir.
kelime ezber tarzı programlar var, belli sürede bir soruyorlar. onları kullan.
  • dahinnotha  (21.05.13 14:04:07)
(bkz: easywords)

  • taskin  (21.05.13 14:33:57)
  • sporty  (21.05.13 14:50:43)
cümle içinde kullan. bağlam ve çağrışımlar öğrenmeyi kolaylaştırır ve hatırlatıcı olur.
onun dışında mesela otobüste giderken boş anında düşüncelere dalınca ingilizce düşünmeye çalış, hangi kelimleri bulamıyorsan telefonundan hemen o kelimenin anlamını öğren, her fırsatta ingilizce düşün bunu nasıl derdim diye.

şarkılar, diziler +1
  • pinkket  (21.05.13 15:19:05)
herhangi bir ingilizce kursuna gitmedim. oyun oynayarak ve ingilizce bilen bir kız bularak kursa gidenlerden daha iyi ingilizce öğrendim.

  • cetoxim  (21.05.13 15:56:48)
dizi film gazete dergi oku ve bilmediğin kelimeleri belirle ve kesinlikle ingilizce karşılığıyla ezberle ayrıca uyumadan önce bu kelimelri oku çünkü beyin uyumadan önce en son öğrendiği bilgiyi ilk olarak kalıcı belleğe kaydeder.ayrıca çağrısımlarla ezberle örneğin:fatique kelimesi yorgunluk dmek etrafında en çok yorgunluk hisseden bir tanıdıgını bu kelime ile özdeşleştir beynin o kişiyi aklına getirdiği zaman dogrudan fatique kelimeside aklına gelecektir...

  • emesbin  (25.05.13 17:27:01)