Sevgili emlak guruları, Bu evi kaça satmalıyız?

Bir referans üzerinden gidicem böylece herkes anlayacak :) şimdi bizim aynı hizadaki en üst kat 210 bin tl ye satıldı, 175 m2 ev, bizim evimizin o evden çok farkı var ama;
- bir balkonu cam balkon sistemiyle kapattık dolap yaptırdık
- balkon demirlerini krom kaplama korkulukla değiştirdik
- pencere camları tek camdı, bizim çift cam
- banyo ve küçük tuvalette hilton yoktu bizde var
- mutfağımız, vestiyerimiz çok daha güzel, en iyisine yaptırdık biz o müteahhitin yaptığı neyse oydu
- mutfakta ankastreler de kalacak, orda bu da yoktu
- seramikler, parkeler hep 1. Sınıf bizde orda değildi

Emlakçı diyor ki 220 ye verelim ederi bu, annemin canı sıkıldı. Bana emlakçı bir an önce satıp komisyonunu almak istiyor gibi geldi. Haklı mıdır acaba?

220 az sizin eve. 250ye gider bence.Aman ha o fiyata satmayin.

  • lola35  (19.05.13 12:00:39)
kaçıncı kat,
güneş alıyor mu
manzarası var mı
  • ferit85  (19.05.13 12:03:45)
Ara kat (5. kat) güneş alıyor ziyadesiyle. Ev antepte olduğu için en üst katın fiyatını verdim ki bi kıyas olsun. Bi de en üst kat ara kat ayrımı da olmalı bence.

  • ekaterina  (19.05.13 12:06:30)
Emlakçıya vermeyin sahibinden diye ilan verdinizmi daha cazip olur. Zira emlakçı rahat 5-6 bin TL komsyon alacağından alıcılar için sahibinden olan evler daha caziptir.

Diğer ev ile aynı cephedemi sizinki? O ev en üst kat ise sizinki kaçıncı kat ve bina kaç katlı? gibi sorularda fiyatta belirleyici olur.
  • poseidon1  (19.05.13 12:11:09)
Aynı cephe evet, bizim 5 o evde 6. Kat. Bina da 6 katlı zaten.

  • ekaterina  (19.05.13 12:12:52 ~ 12:13:25)
antep piyasasını bilmiyorum ama saydığın özelliler 10 binden fazla eder:/ emlakçıya güvenmeyin.

  • fosforlu cevriye  (19.05.13 12:16:13)
evler kaça kiralanıyor? kirayı 15 - 25 yıl * 12 çarpıp şeklinde bir hesap yapabilirsiniz.
Genelde en üst katlar ve giriş katlar daha ucuzdur. 220 bence az,

  • spankenstein  (19.05.13 12:18:16)
tebernuskirecci.com.tr

diyorum,
mutlaka buraya da sor
  • ferit85  (19.05.13 12:19:30 ~ 12:20:25)