Fıstıklı salam neden fıstıklı?

Fıstık ve salak. Ben pek yakıştıramıyorum bu ikisini birbirine, merak ettim orijini neresidir. Siz sever misiniz?

kucuklukten beri en cok sevdigim salak pinar'in hindi salagiydi.

yazim hatan cok hosuma gitti, o yuzden benimsedim :) verdigim cevap dogru ama.
  • osuruklu  (15.05.13 12:25:51)
Ahaha bilinçaltım bile neler demiş bu konuda, gerçekten hiç yakıştıramyormuşum :P
Her türlü salam sosis türevini löpür löpür yesem de işte bu fıstıklısı tuhaf geliyor.

  • kahin ahtapot paul  (15.05.13 12:30:33)
aynen bana de öyle ya. çok salakça fıstıklı salam. kuruyemişle et gıdası ne alaka yani.

  • hjarteblod  (15.05.13 12:31:36)
Ben de hic sevmem fistik ve salak jsjdah harbi sevmem

  • Idonthaveausername  (15.05.13 12:32:49)
daha lüks gösterdiği için fıstıklı.

  • Sherlock Holmes  (15.05.13 12:34:21)
fıstık sevmem, salam hiç sevmem.

fatality olmuş bence.
  • [silinmiş]  (15.05.13 12:36:59)
sonuna kadar haklısın, götüm gibi bişey

  • jadle  (15.05.13 12:44:40)
küçükken hep fıstıklarını ayıklayıp yerdim. şimdi zaten salam yemiyorum.

  • zgrydn  (15.05.13 12:49:36)
cevizli sucuğa neden bişey demiyorsunuz ki ?

  • lord  (15.05.13 12:51:07)
cevizli sucuk bildiğimiz sucuk değil çünkü. koyu bir pekmeze bandırılıp dondurulmuş bir sıra ceviz. cevizli pekmez yani. çok affedersiniz sadrazam yarrağı da denir kendisine.

bence de çok saçma, ne bileyim yeşil zeytin konsa daha iyi olabilir. birinin aklına gelmiş, koymuşlar bakmışlar rengi falan da güzel böyle uyumlu oldu, kalmış öyle. dil de bir et ürünü yani o olabilir.
  • kibritsuyu  (15.05.13 13:49:31 ~ 13:49:50)