Hamburger zenginleştirmek

Selamlar. Başlık tırt oldu farkındayım. Uranyum zenginleştirmek gibi lan :)

Neyse, şimdi Bimden aldığım hamburger köftesi ve hamburger ekmekleriyle bi kaç amerikalı misafirime hamburger yapacağım. Elektrikli ızgaram da var. Köfteler çok ince olduğu için iki tanesini birleştipr tek bir köfte haline getirip, burgere de ikişer tane koyacağım. Sorum şu; bu burgerleri nasıl daha fazla zenginleştireibilir. Bana fikir verebilirmsiniz, ne koyabilirim.

İlk aklıma gelenler soğan karamelize etmek ve mantar koymak. Onun dışında ne yapıblaiblir.

Teşekkür ettim.

barbekü sos

  • nilmiye  (13.05.13 13:17:25)
2 burgeri birleştirirken arasına peynir koy

şöyle ki yağlı kağıda 2 burgeri ayrı ayrı kkoy, birinin üstüne eğey kalınca ama eni falan küçük olacak şekilde peynir koy, üstüne öbür burgeri koy ve yağlı kağıtın üstünden hamur kapatır gibi kapat
  • la noix  (13.05.13 13:19:03)
cheddar

  • pillowlust  (13.05.13 13:19:33)
rus salatası koyuyorum ben.

  • rock n roll  (13.05.13 13:25:49)
cheddar, domates ve turşu?..

  • reso aga  (13.05.13 13:36:25)
bi kere baştan kaybediyosun hocam. adamlar orda 200 gr etli hamburger yemeğe alışmış,burda ki pınar köfte onlara naylon gibi gelicek. direk kasaptan 1 kilo kıyma al ve baharatla yoğur o kıymayı. sonra genişçe kaç kişiyse onlara göre köfteler çıkar. bunları iyice kızart(medium rare iyidir) ve ekmeğe koy. içine karamelize soğan ve mantar,barbekü sos,cheddar,domates ve isveç turşusu benim favorimdir. yapabilirsin bu tarifi

ve tabiki yanında pepsi.
  • GibsonRules  (13.05.13 13:36:29 ~ 13:37:14)
sana güzel bir tarif vereyim siktir et bimin kogtesini. kasaptan bonfile al kiyma cektir. kymayi sadece tuz karabiber ve kimyon la yogur. sogan al julyen dogra cok az yagla kavur. marketten cedar peyniri al migrosta var patates te kizart. sogan peynir ve domatesi hamburgere koy

  • steward  (13.05.13 13:51:23)
@gibson ve @steward, aslında çok haklısınız hocam da, malesef bunun için vaktim olmayacak. Olay ofiste gerçekleşecek zaten. Mutfağı var ofisin, benim evden bile daha iyi ve geniş. Amma velakin adamlarla çalışırken birden köfte yoğurma olayına giremem. Karamelize soğan olayını da eşime yaptırtcam işe gelirken yanımda getircem.

teşekkürler arkadaşlar, güzel fikirler geldi.
  • arnatuile  (13.05.13 14:09:01 ~ 14:09:28)
abi amerikalilara hamburger yapmak.. bilmiyorum disardan soyleseniz daha iyi soz falan mi vermistiniz

  • babamasoliimbananickaldirsin  (13.05.13 15:50:08)
usta karamelize soğanı evde yaptırabiliyosan köfteyide yaptır dondur ofise gelene kadar buzlu b, kapta tut donmuş olarak.

hazır hamburger köftesi ile istersen altın tozu katarak hamburger yap,iğrenç ötesi bişey olur. inan kolay bişey köfte hazırlamak
  • GibsonRules  (13.05.13 16:23:25)
humus konabilir alternatif olarak.

  • inawen  (13.05.13 17:40:00)
çedar
soğan
marul
  • joepiscopo  (13.05.13 18:37:04)
@babamasoliimbananickaldirsin; hocam amerikan filmlerini falan vs izliyorsan bilirsin, bu herifler barbekü parti yapmayı seviyorlar. o açıda jest olsun diye.

@Gibson, bak o olabilir :D
  • arnatuile  (13.05.13 21:23:47)