yag bezesi aldirma?

Sirtimin ust kisminda boynumun tam altinda, bi yag bezesi olusmus ben boyle gicik sey gormedim, aldirmak istiyorum boyle yumurta gibi tumsek bir sey. Cildiye doktoru bu gitmez boyle alis dedi, nolur boyle olmasin. Liposuctionla falan bunu cikartamazlar mi? Estetik cerraha gideyim mi? Tesekkurler.

bu gitmez ne demek? estetik cerraha gidip aldırabilirsiniz. yapılan kesinin boyutuna göre, ufak bir iz kalır.
ps: genel cerrah da alabilir. liposuction olmaz çünkü kapsülün çıkartılması gerekiyor.

  • marcelorios  (07.05.13 22:28:51 ~ 22:30:22)
İste bu olusmus artik kurtulus yok dedi resmen, siringayla cekme teklifinde bile bulundum :D birisine de spor yap gecer demisler o da cok sacma geldi bana.

  • ekaterina  (07.05.13 22:30:52)
Genel cerraha da gittim benim ilgi alanim degil dedi :/

  • ekaterina  (07.05.13 22:31:29)
cildiyeyle ne alakası var anlamadım bir genel cerraha gideceksiniz öncelikle antibiyotiklik olma durumuna bakacak ve hemen alacak. gerçi büyüklüğü tam olarak nedir, nerede olduğunu da bimiyorum ama yağ bezesi o kadar sorun oluşturacak bir şey değil.

  • ontolojikkonular  (07.05.13 22:32:57)
Valla ben de anlamadim once genel cerraha gittim yag dokusunda artis olmus, deri kalinlasmis cildiyeye git dedi yonlendirdi. Cildiye de ultrasonla bakti yag dedi de eee dedim. Eesi bu hadi gorusuruz dediler :/

  • ekaterina  (07.05.13 22:37:21)
bence sen başka bir doktora görün, kuzenimde de zaman zaman çıkıyor her seferindede aldırıyor, doktor uğraşmak istememiş gibi sanki

  • dusundumdusundumdurdum  (07.05.13 22:38:21)
aldırırsan bu sefer başka yerinde çıkma ihtimali büyük yalnız

  • feykalade  (07.05.13 22:44:06)
operasyon sonrası vücudun başka yerinde (ve daha fazla sayıda) yağ bezesi çıkacağına dair herhangi bir bilimsel kanıt yok. bezeyi aldırmasanız da, başka yerde çıkma ihtimali fazla çünkü zaten bünye, genetik olarak yatkın.
iğne, kesi, koter, dikiş...lipom başına 10 dk sürer.

  • marcelorios  (07.05.13 23:20:04 ~ 23:24:59)