Annemin yaptığı reçelleri kaça satalım?

Annemin reçelleri bir yemek kursu tarafından beğenildi. Bir kaç kişi almak istiyormuş başlangıç olarak.
Sarelle ve nutella kavanozlarına doldurmış yaptığı reçelleri. Kaçtan vermeli bir kavanozu sizce?
Çeşitler önemli mi bilemiyorum ama belirteyim; portakal, üzüm, kırmızı erik marmelatı, kayısı.

kavanoz basina bence 20 lira ideal gibi

  • rentts  (30.04.13 14:44:23)
çok değil mi ya 20?

  • nıç  (30.04.13 14:45:08)
annenin bu reçeli yapma maliyeti nedir? maliyetine kar koyup vereceksiniz işte kar oranını da sen belirleyeceksin.
kaç kilo şeker kaç kilo meyve kaç kilo tüp gidiyorsa bir hesap yapın. annenizin işçliğini de hesap edin. sonra üstüne kar koyun. taşıma vs masraflar varsa da bunları da kavanoz başına bölmek lazım.
bir de sarelle nutella kavanozu nedir 1 tl'ye kavanozlar satılıyor onlara doldursun bari. o da maliyeti etkiler tabi :)
  • ozdek  (30.04.13 14:48:41)
soyle bisi gordum
urun.gittigidiyor.com
bu kilsounu 12 ye veriyo simdi sen oyle diyince bana da cok geldi:)
o zaman 15 en iyisi.
  • rentts  (30.04.13 14:48:59)
marketteki fiyatların 1.5 iki katı olabilir. marketlerde ne kadar bi bakmanı öneririm ona göre fiyat belirlemen kolay olur.

  • platoniclover  (30.04.13 14:49:30)
çok.maliyet esaslı bi fiyat bulmaya çalışın.o kavanozlar küçükçene oluyor sanırım.400-450 ml kadar.

  • aşksız prens  (30.04.13 14:50:49)
marketlerdeki orta boy kavanoz receller 3,95-4,5 arasi degisiyor

siz ayni boy kavanozlari 10 tl ye verebilirsiniz hatta 9 tl uygun olur

www.sanalmarket.com.tr
  • exlibris  (30.04.13 15:00:16 ~ 15:01:55)
ama fiyatları kıyaslarken marketlerde kullanılan dandik reçelleri kullanmak pek doğru değil. onlar şeker yerine daha ucuz olan başka şruplar kullanıyorlar, aroma kullanıyorlar hakiki meyve yerine vs.

  • crystalsoul  (30.04.13 15:18:57 ~ 15:19:17)