An itibariyle kıllatıyorum

türkiye ile ilgili bir entry girmiştim. belki gören olmuştur: eksisozluk.com

neyse, buradaki maddelerde de belirtmiştim "yolladığımız çilekler rusya gümrüğünden geri dönüyor. hormon vb. sebeplerden ötürü" diye.

birkaç gündür facebookta "paralı reklam" ile ekranıma gelen bir yazı farkediverdim:
Çileğe kırmızı rengini veren maddenin sağlığa oldukça faydalı olduğunu biliyor muydun?

Antosiyanin adlı bu maddenin kanser oluşumunu önleyen, yaşlanmayı geciktiren ve enfeksiyonlardan koruyan bir etkiye sahiptir.

Çilek, bir diğer antioksidan vitamin olan C vitamininin de oldukça iyi bir kaynağıdır. 100 gram çilek günlük C vitamini ihtiyacının neredeyse hepsini karşılar.

1 porsiyon meyve 12-15 adet çileğe denktir. Bu nedenle sağlıklı beslenme programlarında çileği gönül rahatlığıyla tüketebilirsin.

1 adet çilek 5 kaloridir.

ve şuan kıllatmaya başladım. götte patlayan çilekleri bize çatır çatır yedirmek için bu gibi ucuz numaralara mı başladı "sosyal medya zekileri" yoksa ben mi fazla kıllatıyorum?

aynen öyle. ikinci parti çileklerin de geri döneceği belli oldu, altyapı çalışması yapılıyor herhald.

  • kargn  (25.04.13 09:49:07)
kıllatmak değil kıllanmaya başlamış olmayasın?

  • kafkef  (25.04.13 11:31:35)