arazi araçlarından anlayan (willys, cj, land rover)

sevgili off road meraklıları bütçem buna yetiyor sahibinden'de baktım iyi modeller var gibi ama anlayan birkaç arkadaşa sordum çok masraflı dedi bunlar donanımdan felan anlamam gerekirmiş birde...alıp binemezmiyim yani öylece? bu konuda sizlere danışmak istedim, biri beni aydınlatırsa çok mutlu olucam vallahi

çok tatlı makineler değillermi hem:)

bikaç ilan ekledim bunun gibi birçok ilan var...

www.sahibinden.com

araziye çıkmış araç yorulmuş olur, yeni toplanmış değil ise yahut motoru değişip yerine başka model bir motor takılmış ise başınız ağırır. karbüratörlüdür, bakımı zordur. yapılmamış bir tane bulup kendi isteğinize göre baştan toplarsanız daha iyi sonuç verecektir. yine de şasiden donanımdan anlamak icab eder, bu halde minimum 20 bin lira civarına çıkar ki bunların halini siz düşünün. tercih meselesi elbette alıp binebilirsiniz, lakin beğenmezseniz satması da kolay olmaz.
selamlar.

  • ohtararan  (20.04.13 00:02:14)
hocam ben pek anlamıyorum bu modellerden yani mesela ilk ilandaki araç diyelim adam yapmış gidip kontrol ettirsem ustalara felan göstersem sorun yok deseler buna illa masrafmı yapmam gerekir yani 3-4 yıl bakımları dışında sorunsuz binemezmiyim

  • 05  (20.04.13 00:12:06)
şöyle düşünün, üzerindeki lastikler bile arazi lastikleri, normal yolda sarsıntılı bir sürüşü olacak (arazi amortisörleri de buna ek) ve fazla yakıt tüketecek. daha çok şehir içi içinse bunları bilerek alın. tanıyıp bildiğiniz bir ustaya gösterirseniz ve onayını alırsanız biraz daha iyi olur durumu lakin zaten araç 66.000 de görünüyor motoru değişmiş yani. motor değişiminde kulakların tam oturması, şanzımanın tutması gibi sorunlar var. orijinal motoru takıldı ise bile düzgün takılmadıysa sorun oluyor. bir de aracın geçmişini bilemiyoruz, baştan düzgün yapılmadı ise şasi 47 yaşında, metal yorgunluğu da var. benim görüşüm, geçmişini iyi sorgulamanız ve normal bir ustaya değil, off-road bilen bir ustaya göstermeniz. anadolu yakasında ilfer oto' nun olduğu sanayi sitesinde off-road bilen çok usta var mesela, epey modifiye görmüştüm orada. muhakkak tetkikini iyi yaptırın.

  • ohtararan  (20.04.13 12:21:57)