amerika'ya gitmeye değer mi?

daha önceden 2 haftalığına gitmiştim. 2020 yılına kadar vizem var. abim new jersey'de yaşıyor. diyorum ki yanıma yeteri kadar para alıp turist vizesiyle kalabildiğim kadar (5-6 ay) kalayım. hem ingilizcemi geliştirmiş olurum, hem de yeni fikirler, yeni bakış açıları edinirim.

20'li yaşların ortalarını geçtim ve bilişim sektöründeyim.

ne dersiniz vakit ve para harcamaya değer mi?

kesinlikle değer. hiç düşünmeden git.

  • elikası  (09.04.13 12:10:18)
hala burada mısın?

  • periphery  (09.04.13 12:10:56)
yine turist olarak git derim. zira "yurtdisina kapagi atmak" diye bisey yok. onu bil de:) abinin oldugu bolgede turkler gercekten basarmak istediklerine ulasabiliyorlar mi, yoksa benzinlikte pompaci mi oluyorlar, onu da arastirmalisin.

  • el desaparecido  (09.04.13 12:18:14)
sadece takılmak için gideceğimi belirtmiştim. orada para kazanmak veya kalmak gibi bir niyetim yok.

@glory, bu kötü haber. 6 aya kadar uzayabilir demişlerdi.
  • novotni  (09.04.13 12:22:37 ~ 12:23:40)
gitmezsen ne yapacaksın?

  • doctorrent  (09.04.13 12:33:31)
abd'de yüksek lisans yaptım, iki yıla yakın orada yaşadım, öyle abartılacak bir faydası olmadı ama yine de iyi bir tecrübeydi. 25i geçmişsin, şöyle düşün bir şeyi yapıp pişman olmak yapmayıp pişman olmaktan iyidir, bence daha da vakit geçirmeden git.

  • tiny penny  (09.04.13 12:51:49)
git tabi durduğun kabahat seni burada tutan birşey yoksa. ben de gelim mi :D vizeni daha kalıcı bi hale getirmeye bak.

  • jedilance  (09.04.13 13:48:04)
ingilizce sorunsuz iletişim kurabiliyorsan ingilizce için gerek yok..ama konuşamıyorsan bence git konuşmanı geliştir.her zaman lazım

  • kerem75  (09.04.13 14:38:41 ~ 14:39:25)
uçarak git

  • halitkin  (09.04.13 16:37:59)
kazanacağın hayat tecrübesi için bile değer bence.
ben de gitmeyi çok isterdim; gel görki, yurt dışına çıkmaktan ödüm kopuyor vallahi. ne olacaksa sanki.

  • pangea  (09.04.13 18:56:44)
B1 / B2 vizesiyle 3 ay kalmak gibi bir zorunlulugun yok. 6 ay verirlerse 6 ay kalabilirsin. Daha onceden o sekilde 6 ay kalip yeniden girmistim. Ama 6 ay kaldiktan sonra yeniden girmek icin en az 2-3 sene gitmemis olman lazim. Yoksa geri gonderirler.

  • kareem said  (23.04.13 21:27:25)
sorunun cevabi: her turlu deger.
benim birkac akrabam njde, yalniz orada fazla dil ogrenemezsin, turk- arap sehri gibi olmus ozellikle kuzeyi.
ama nyta ufak bi ise girebilirsin- zaten mesafe 30 dk-, cok guzel dil ogrenirsin, bir de bostona yolun duserse beklerim :D
  • jemjumun intikami  (23.04.13 22:07:42 ~ 22:08:27)
@jemjumun intikami, önceki gidişimde (2010) bir hafta east hampton'da, bir hafta da boston da kalmıştım. boston gerçekten çok güzel bir yer. abim 2 yıl kadar orada yaşadı brighton'da. en son brooklyn'deydi yüksek kiralar nedeniyle yakın bir zamanda new jersey'e taşındı. dediğin gibi orası hakkında çok parlak şeyler duymadım new york'a kıyasla.

davetin için de teşekkürler, yolum düşerse artık :)
  • novotni  (24.04.13 01:55:57 ~ 01:56:56)