vga-hdmi karmaşası

babam laptop almış, vga ve usb çıkışı var, hdmi yok.

laptobu televizyona bağlamak istiyor, televizyondada usb ve hdmi var. ben bunu nasıl bağlarım? nasıl bi alet/araç lazım?

vga to hdmi kablo var ama çalıştırma ihtimali yok diye biliyorum ben.

dönüştürücü zımbırtı olması lazım arada.
  • orijinal nick bulamadim  (03.04.13 17:03:54)
VGA-HDMİ görüntü iletir, ses iletmez
Görüntü VGA çözünürlüğü ile gelir.

  • superjax  (03.04.13 17:08:12)
hdmi dijital veri aktarılan arabirimdir. vga ise analogdur. araya görüntüyü dekode edip analog veriyi dijital veriye çeviren bir alet koymadan çözmeniz mümkün değil.

televizyonunuzdaki usb veri okumak için. görüntü aktarımını usb üzerinden yapma şansınız yok.

özetle pratik şekilde laptop'ı televizyona bağlamanız mümkün değil.

dipnot : konu hakkında bilgi sahibi olmadan ahkam kesenleri de anlamakta zorluk çekiyorum.

kutu şöyle bir şey : urun.gittigidiyor.com
  • carpenoctem  (03.04.13 17:09:17 ~ 17:09:58)
dönüştürücü nasıl bir şey?

şöyle gibi mi? www.aliexpress.com yada www.ebay.com

link verirseniz daha iyi olur, çinden yada amerikadan almayı düşünüyorum, tr'de pahalı çünkü.

SES ÖNEMLİ DEĞİL AYRICA, görüntü gitsin yeter.ses için hoparlör var.
  • trajikomix  (03.04.13 17:16:00 ~ 17:23:34)
Şöyle bir şey...

www.aliexpress.com

sizin aliexpress'den verdiğiniz link tam tersi. hdmi to vga... bakmanız gereken vga to hdmi dönüştürücüler.

Ebay'den verdiğinzi link ise doğru ürün.

Ters dönüştürücü almayın aman...
  • carpenoctem  (03.04.13 20:26:16 ~ 20:27:24)