teknik sayılabilecek kol saati sorusu -capsli-

selam.
kendime internetten casio bir saat aldım lakin bileğime aşırı bol. acaba capsteki aksamı kendim bir şeyler yapıp kordonu kısaltabilir miyim yoksa saatçiye mi gideyim?

selam, naber, tanışalım mı :):):)))))):):))))

şaka bir yana kendin bulaşma. götür bi saatçiye bi veya iki tık kısaltır onu zor bişey değil o saatler için.
  • fakir nightboy  (26.03.13 21:27:16)
saatçi tertemiz iş yapar hiç uğraşma, 1 lira alır en fazla.

  • jamiro  (26.03.13 21:27:42)
pim yuvalarına girecek kadar ince ama sağlam bişey varsa elinde birer ya da ikişer bakla çıkarmayı dene iki taraftan da. yoksa öyle bi imkanın 30 saniyede halleder herhangi bi saatçi.

not: bi de maniküre falan git eller perişan.
  • speculative fiction  (26.03.13 21:28:05 ~ 21:28:53)
  • fukka  (26.03.13 21:31:05)
saatçi +1. gözler lens mi ?

  • nedensizce  (26.03.13 21:31:42)
su delige
a1303.hizliresim.com
ince bi tornavida sok ve yukari dogru kaldir tik diye acilir. biraz zorlaman lazim korkma bozulmaz
soyle yani
www.youtube.com
@fukka da vermis ayni linki benden once olsun:)
  • rentts  (26.03.13 21:31:51 ~ 21:32:16)
@speculative fiction; bilgi için teşekkürler. okulda matbaa boyasıyla çalışıyorum ellerim o yüzden öyle. yapacak bir şey yok.

  • robin sparkles  (26.03.13 21:33:25)
o altın saat ne öyle allah belanı vermesin be zenci olduk gidiyoruz

  • fukka  (26.03.13 21:36:29)
saatçiye git .ama matbaa boyası dedin ben seni tanıdım şimdi demicektin onu, zaten yüz belli.zaten ulan tanıdık mı ki acaba diyodum.

görüşürüz.. bu ekşi sözlük ve ekşi duyuru platformlarında ki ilk ve son iletişimimizdi. lütfen nerden tanıyorsun, sen kimsin gibi şeyler sormayınız rica ediyorum.
  • ehli suhan  (26.03.13 22:39:14)
retro bir casio aldığının farkında olmayanlar altın sarısı saat diye eleştiriyorlar haliyle, bunlara kulak asma.

saatinin kilit kısmı da açılmaktao lup ileri geri ayarlanabilir bir özelliğe sahiptir. bir kıskaç mekanizması var onu açabilirsen iler geri ayarlayabilirsin. diğer türlü "bakla çıkartmak" diye tabir edilen ayarlama işini de bırak saatçi yapsın, küçük esnaf ve usta zanaatkarlarımız yok olmasın. ;-))
  • robinbook  (27.03.13 00:17:44)